Білорусь впала в рейтингу агентства Moody's

Поділитися
© serc.carleton.edu
Міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило кредитний рейтинг Білорусі на один пункт - з B1 до B2.

Пояснюючи своє рішення, агентство вказало на дефіцит поточного рахунку країни, який, за оцінками Moody's, у 2010 році становитиме до 16 відсотків ВВП. Агентство також звернуло увагу на брак золотовалютних резервів білоруського Нацбанку. Дефіцит золотовалютних резервів ЦБ країни Moody's оцінило в 1,3 мільярда доларів.

Нагадаємо, що 15 березня довгостроковий рейтинг Білорусі знизило також і агентство Standard & Poor's. За зобов'язаннями в іноземній валюті рейтинг був знижений з рівня «В +» до «В», а в національній валюті - з "ВВ" до "В +". Прогноз щодо рейтингів «негативний». Standard & Poor's, коментуючи рішення про зниження рейтингу, вказувало на "ріст вразливості країни перед несприятливими тенденціями на зовнішньому фінансовому ринку в зв'язку з погіршенням стану її доступних резервів». Ще одне міжнародне агентство - Fitch Ratings - переглянуло в бік зниження рейтинги надійності семи найбільших білоруських банків.

10 березня Міжнародний валютний фонд закликав уряд Білорусі посилити грошово-кредитну політику, щоб домогтися скорочення дефіциту поточного рахунку країни. Експерти фонду тоді попередили про небезпеку скорочення золотовалютних резервів, що загрожує Білорусі в тому випадку, якщо вона не зможе продовжити запозичення на зовнішньому ринку й не отримає очікуваних коштів від продажу держактивів.

14 березня в Білорусі на тлі чуток про майбутню девальвацію національної валюти виник ажіотажний попит на долари, євро, а також російські рублі. У країні існує дефіцит іноземної валюти. Влада спростувала чутки про майбутє знецінення білоруського рубля, а також пообіцяла, що дефіцит іноземної валюти зникне найближчими днями.

Однак 22 березня з'явилася інформація про те, що Нацбанк Білорусі відмовився продавати банкам валюту для населення. Наступного дня стало відомо, що в Білорусі припинено видачу готівкової валюти в банкоматах, а Нацбанк країни рекомендував фінансовим організаціям стримувати видачу споживчих кредитів населенню. Багато мешканців Білорусі, як повідомили тоді, отримавши кредит готівкою, направляли його на купівлю валюти.

29 березня Національний банк Білорусі оголосив про розширення валютного коридору для банків. Комерційним банкам тепер дозволено встановлювати для міжбанківських операцій і розрахунків між юридичними особами курс, який може відхилятися від офіційного не більш ніж на 10 відсотків. Раніше коридор відхилень міг становити лише два відсотки. Розширення валютного коридору дозволило експертам говорити про те, що влада Білорусі розпочала "м'яку девальвацію" національної валюти.

За матеріалами Лента.ru

Поділитися
Підготував/ла Дубенко Вадим
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі