БЕЗДЕФІЦИТНИЙ ДЕФІЦИТ

Поділитися
Судячи з оприлюднених місцевими статистиками даних, минулий рік для дніпропетровців був вдалим. Зарплата в середньому по місту становила 375 гривень...

Судячи з оприлюднених місцевими статистиками даних, минулий рік для дніпропетровців був вдалим. Зарплата в середньому по місту становила 375 гривень. Народ збільшив споживання сиру-ковбаси, запиваючи їх вином і пивом. Уживання 40-градусних напоїв знизилося. Може, через тотальну їх «лівизну».

На такій мажорній ноті відкрилася 26-а сесія Дніпропетровської міськради, де депутати мали затвердити місцевий бюджет. Мер Іван Куличенко «вшанував пам’ять» екс-міністра Ігоря Мітюкова: «...завдяки йому ми формуємо бюджет на принципово новій основі...». Так, як і всюди в Україні, обсяг бюджету обласного центру обраховувало не фінансове управління облдержадміністрації, а Міністерство фінансів України. Доход бездефіцитного бюджету-02 припускає 481,96 млн. гривень, у тому числі шість цільових субвенцій — 76,89 млн. Якщо приплюсувати спецфонд бюджету в розмірі 60,2 млн. гривень, то підсумкова цифра виглядає переконливо — 542 млн. Такого Дніпропетровськ не бачив за всі роки української незалежності.

Найбільші витрати плануються на освіту — 28,1%. Їх суму збільшено порівняно з минулим роком на 22 млн. гривень. Далі йдуть охорона здоров’я — 25,8%, соціальний захист — 21,0, житлово-комунальне господарство — 9,8%. Останнім, уже за звичкою, повзе транспорт — 4,3%. У міському бюджеті плануються витрати на оплату робіт із благоустрою доріг і вулиць, відновлення світлофорного господарства, утримання правоохоронних органів.

Відсотки та мільйони заворожують і вселяють впевненість у завтрашньому дні. На утримання апарату міськради, його виконкому, управлінь, комітетів і служб із міськбюджету виділяють 6,82 млн. грн. А на зарплату 486 «одиниць» із середньомісячним окладом 480 гривень передбачено 3,838 млн. грн.

Що ж до зарплати вчителів шкіл, гімназій і ліцеїв, то 2002 року виходить 67,69 млн. грн. Пріоритет освіти перед медициною в бюджеті-02 очевидний. Якщо в цілому на освіту передбачено 112,464 мільйона, то на охорону здоров’я 98,68 «лимона».

Слава Богу, «забита» до бюджету субвенція дітям-інвалідам, багатодітним сім’ям у розмірі 14,7 млн. грн. відповідає потребі. Всі інші субвенції на пільги та субсидії населенню — з оплати житлокомпослуг, енергоносіїв і т.п., пільг ветеранам війни та праці, будівництво житла «афганцям» та іншим військовим — у кращому випадку становлять 50, у гіршому 8 відсотків від необхідного.

Зате непоганим за рахунок місцевого бюджету передбачається життя юних бомжів у двох дніпропетровських притулках для неповнолітніх. Годувати вісімдесят п’ять дітей будуть із розрахунку 5 гривень на добу на брата, а піклуватися про них — 75 штатних співробітників, яким нарахують зарплату в розмірі 252,3 тис. гривень. Місцевий бюджет фінансує і центр реабілітації для неповнолітніх. Тут на 40 місць передбачено 37,5 штатної одиниці з фондом заробітної плати в 98,5 тис. гривень. Що характерно, у притулку і центрі вартість харчування однакова, а витрати на медикаменти диференційовані. У першому випадку вартість ліків на одну людину на місяць становить 12 гривень, у центрі — 30. Найгірше доведеться клієнтам центру соціальної допомоги, розрахованому на 20 місць. Тут витрати на медикаменти становлять 600 гривень на рік, на харчування — 10,2 тис. знову ж на 365 днів. Зате на освітлення та інші енергоносії грошей не шкодують — 19 тис. гривень.

З’явився в бюджеті й новий рядок: накопичувальне страхування для обдарованих дітей-сиріт.

Не забуті й комунальні ЗМІ — газета і ТБ-канал. Першим виділено «півлимона» на оплату поліграфічних послуг і закупівлю паперу. Телевізійники отримали 700 тис. на придбання нової установки для мовлення і розрахунки з боргами.

При особливому бажанні «бліх» у нинішньому бюджеті Дніпропетровська можна знайти не менше, ніж у дворового бобика. Особливо скривдженим виявився громадський транспорт, якому виділено 5 млн. гривень субвенції. Терпіння депутатів на цьому пункті вичерпалося... На думку фахівців, гроші, виділені комунальному транспорту, покривають не більше, ніж 65% витрат. До того ж компенсація транспортних витрат із місцевого бюджету нині не передбачена. А тому невідкладно схвалений текст петиції до Кабміну й ВР із вимогами поліпшити фінансування витрат на перевезення пільгових категорій.

Підсолодити пілюлю спробував міський голова, туманно натякнувши на реальні перспективи «вибити» ще 20 млн. гривень. Судячи з усього, передбачається крупний «наїзд» на ВО ПМЗ, звільнене від сплата податку на землю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі