Банкіри розповіли, що їм заважає кредитувати малий бізнес

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Однією з ключових проблем при видачі банківських кредитів малому бізнесу була і залишається його непрозорість.

Непрозора структура самого бізнесу, фактична відсутність повноцінної фінансової і бухгалтерської звітності робить аналіз ризиків такого кредитування малопродуктивним, а часто - і зовсім марним заняттям, зазначають банкіри.
««Ми нерідко маємо справу з тим, що навіть здоровий бізнес без правильної звітності та впорядкування бухгалтерії не може одержати кредит», - розповів під час круглого столу ZN.UA директор Західного макрорегіону корпоративного бізнесу «Ерсте Банку» Юрій Лободін.
Другим проблемним моментом залишається низька частка власного капіталу в бізнесах.
«Будь-який кредитор готовий ризикувати у певних пропорціях. І коли в балансі підприємства усього 5-15% власного капіталу, а решта - позиковий, ризики істотно збільшуються. Будь-яка управлінська помилка може обернутися неплатоспроможністю. Не так багато підприємств мають мінімально прийнятні для банків 30% «запасу потужності», які ми хочемо бачити», - каже фінансист.
Критикують фінансисти і підходи підприємців до організації бізнесу.
«Економічна база їх (малих підприємств) досить слабка. Доводиться з ними працювати напряму, тому що вони не вміють сформувати навіть простий і елементарний бізнес-план, - розповідає директор регіонального центру банку «Форум» Юрій Харчук. - Стратегія банку - це кредитувати бізнес. Правильно зазначалося, що ми прийшли на ринок України не для того, щоб продавати заставне забезпечення, а для того, щоб кредитувати бізнес і розвивати його. І сьогодні ми менше звертаємо увагу на це забезпечення - надто часто воно буває неліквідним. А здебільшого звертаємо увагу на бізнес».
Тим не менш, банки потроху починають активізувати кредитні програми для сегменту МСБ. Зокрема, зараз середньоринкові ставки за такими позиками вже знизилися до 19-20%, а деякі банки, - наприклад, державний "Укрексімбанк" - готові видавати малому бізнесу кошти навіть під 17% річних.
Докладніше читайте у статті Андрія Алексєєва «Кредити для малого бізнесу: все-таки реальність?» у свіжому номері «Дзеркало тижня. Україна».
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі