Банки просять НБУ змінити вимоги до розміру регулятивного капіталу

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Асоціація українських банків (АУБ) просить Національний банк України (НБУ) скасувати норму, якою визначається, що розмір регулятивного капіталу банку не може бути меншим за його статутний капітал.

Асоціація українських банків (АУБ) просить Національний банк України (НБУ) скасувати норму, якою визначається, що розмір регулятивного капіталу банку не може бути меншим за його статутний капітал.



З відповідним зверненням внести зміни до закону "Про банки і банківську діяльність" президент АУБ Олександр Сугоняко звернувся до голови НБУ Сергія Арбузова.

Свою пропозицію АУБ аргументує набуттям чинності змін щодо вдосконалення механізму діяльності акціонерних товариств (АТ). Зокрема, зі ст.14 Закону "Про акціонерні товариства" виключено вимогу щодо обов'язку АТ оголосити про зменшення свого статутного капіталу у випадку, якщо вартість чистих активів (власного капіталу) виявиться меншою, ніж розмір статутного капіталу.

У зв'язку з цим АУБ звернулася до НБУ з проханням ініціювати у відповідність до євростандартів внесення змін до ст.32 закону України "Про банки і банківську діяльність", де визначається, що "капітал банку не може бути меншим за статутний капітал".

Як відзначають в АУБ, значне погіршення якості кредитного портфеля, яке відбулося під впливом економічної кризи, вимагало від банків доформування значних обсягів резервів, що призвело до виникнення збитків у багатьох банків. Внаслідок цього за станом на 1 січня 2011 року у 43 банків відбулося зменшення регулятивного капіталу до розміру, меншого від статутного капіталу.

Також в АУБ відзначають, що виправити цю диспропорцію за рахунок нової капіталізації в умовах кризи неможливо, оскільки при збитковій діяльності банків основним джерелом капіталізації є збільшення статутного капіталу за рахунок додаткових внесків акціонерів. Таким чином, при збільшенні статутного капіталу абсолютний розмір регулятивного капіталу зростає, але при цьому він продовжує залишатися нижчим, ніж статутний капітал.

«Наведена аргументація доводить, що зазначена вимога є ще одним проявом політики попереднього керівництва НБУ щодо введення механізмів контролю за розміром регулятивного капіталу в абсолютному вимірі. АУБ неодноразово наголошувала на необхідності перенесення акценту в процесі контролю за розміром капіталу банків з абсолютних величин на відносні показники. На переконання АУБ, цей підхід повинен однаково застосовуватися до всіх учасників банківського ринку - як малих і середніх, так і великих банків», - йдеться в повідомленні АУБ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі