Апеляційний суд відмовив НБУ зняти арешт з активів Коломойського

Поділитися
Апеляційний суд відмовив НБУ зняти арешт з активів Коломойського
НБУ позбавлений можливості що-небудь робити з заставою по боргу за рефінанс.

Київський апеляційний суд відмовив Національному банку України і не задовольнив скаргу останнього про зняття арешту з активів компаній, які пов'язані з колишнім власником Приватбанку Ігорем Коломойським. Про це йдеться в даних судового реєстру.

Суд зберіг арешт активів, які були передані "приватовцами" в іпотеку/заставу для НБУ як забезпечення боргів Приватбанку по рефінансуванню.

Під арешт потрапили майже 1,3 тис одиниць залізничного рухомого складу, зерновий термінал "Бориваж", завод "Біола", офісна будівля в м. Києві, що орендує телеканал "1+1", літак Boeing 767-300, ангар для обслуговування літаків, 34 земельних ділянки в Одеській області, а також численна нерухомість.

У ході судового процесу НБУ наполягав, що лютневий арешт "приватівських" активів підлягає скасуванню, враховуючи, що Печерський райсуд Києва в 2017 році вже накладав арешт на те ж майно.

Крім цього, повторний арешт активів Коломойського "унеможливлює здійснення задоволення його вимог за рахунок предмета іпотеки (застави), в тому числі шляхом реалізації позасудового способу звернення стягнення".

Окружний адміністративний суд Києва 18 квітня задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів про неправомірності націоналізації "Приватбанку". скасував рішення НБУ про перелік пов'язаних з "Приватбанком" осіб, на підставі якого приймалося рішення про нацонализации.

У НБУ заявили про неможливості повернення "Приватбанку" колишнім власникам.

Посольства США і ЄС нагадали, що міжнародні партнери підтримали націоналізацію "Приватбанку", запевнивши, що продовжують підтримувати діяльність Мінфіну і Нацбанку України.

21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність.Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанова було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Як пише для DT.UA Енгін Акчакоча, глава наглядової ради Приватбанку, сьогодні Приватбанк один з кращих прикладів успіху реформ в державному секторі в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі