Адекватна відповідь

Поділитися
Тема рейдерства — незаконного захоплення підприємств і об’єктів нерухомості — тримається в хіт-парадах новинних стрічок уже кілька сезонів поспіль...

Тема рейдерства — незаконного захоплення підприємств і об’єктів нерухомості — тримається в хіт-парадах новинних стрічок уже кілька сезонів поспіль. Дірки в законодавстві і наскрізь прогнила судова система дозволяють новоявленим «джентльменам удачі» здобувати в управління найбільш ласі кусні вітчизняного бізнесу, залишаючи «батьків-засновників» ні з чим. Суперечки між власниками столичного готелю «Русь», що тривають уже рік, схоже, дійшли свого логічного фіналу, коли одна зі сторін конфлікту вирішила використати фізичну силу як «останній доказ королів».

3 травня службі безпеки готелю «Русь» разом із представниками міліції вдалося запобігти захопленню приміщення готелю. За словами начальника охорони готелю Григорія Аксьонова, того дня «приблизно о 12:43 при вході до готелю почала збиратися група молодих фізично міцних людей у кількості 30—40 осіб». За даними керівника СБ, на той час жодна туристична група не повинна була заселятися чи виїжджати з готелю. Основний вхід у «Русь» блокували, а спробі прорватися через інші двері дали відсіч силами персоналу.

Далі події розгорталися як у бойовику. На сьомому поверсі камера відеоспостереження зафіксувала групу людей, що прямували до ліфта. Один чоловік тримав у руках сумку. В ній згодом виявили інструменти, які можна використовувати для злому дверей та відмикання замків. За словами керівника охорони Григорія Аксьонова, ці люди виявилися працівниками українських спецслужб, що теж мали взяти участь у штурмі адміністративних приміщень у готелі.

Конфлікт було вичерпано близько другої години дня, коли прибули викликані охороною працівники міліції. За словами адвоката компанії Сергія Власенка, серед атакуючих не було державного виконавця з рішенням суду про зміну власників. Більше того, на сьогодні це рішення суду — нелегітимне, оскільки було прийняте з порушенням ряду норм чинного законодавства.

Однак, як з’ясувалося згодом, для керівників ТОВ «Русь-Інтернешнл» усе тільки починалося. Так звані власники київського готелю «Русь» підключили важку артилерію: Юрія Кармазіна й Олега Ляшка. З їх участю на прес-конференції 10 травня було озвучено звернення до президента України з проханням винести на розгляд РНБОУ питання про втручання спецпідрозділу МВС у господарський спір. «Міліція використовується не за призначенням, а для вирішення якихось кишенькових питань», — вважає Ляшко.

Характерно, що заяви депутатів мало стосувалися проблем суб’єктів господарювання. Але з погляду позиціювання комерційного конфлікту як прикладу внутрішньополітичних проблем — більш ніж вдалий хід. Особливо коли врахувати, що після 40-хвилинного самопіару можна до всього ще й стати щасливим власником автомобіля «Лексус», наданого однією зі сторін. Та й який зв’язок між діями міліцейського керівництва стосовно затриманих осіб та вирішенням спору двох суб’єктів господарювання? Теоретично — жодного, але як можливість дати додаткові аргументи одній зі сторін ці дії цілком можна використати.

На думку Сергія Власенка, події на території готельного комплексу «Русь» «мали відверті елементи рейдерства». Він вважає, що з історії конфлікту і логічного аналізу подій випливає: за спробою силового проникнення в комплекс стоять ЗАТ «Туристичний комплекс «Либідь» і особисто Мстислав Скоробогатов. За словами С.Власенка, цей випадок слід розглядати як приклад рейдерства, оскільки опоненти використовували «незаконні судові рішення, що ухвалюються без виклику відповідача і виносяться під килимом». Окрім того, будинок готелю «Русь» був проданий ЗАТ «Туристичний комплекс «Либідь» за «шахрайською схемою». Адвокат не сумнівається: відповідну оцінку цьому дадуть правоохоронні органи, тим більше що київська прокуратура вже порушила за фактом кримінальну справу.

Мабуть, цей далеко не одиничний випадок показовий тим, що законне право власників заперечується не в судах, а на публічному полі із залученням народних обранців. Така ситуація досить симптоматична для України. В умовах повної плутанини у вищих ешелонах влади і практично повної недієздатності судової гілки влади кримінал для вирішення корпоративних конфліктів починає використовувати вищих посадовців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі