2 млрд. доларів чекають на рішення. Бородянська райрада може зірвати будівництво об’єктів до Євро-2012

Поділитися
Вже дуже багато на всіх рівнях було сказано про те, що проведення Євро-2012 надає Україні унікальний шанс для оновлення наявної інфраструктури в найкоротший термін...

Вже дуже багато на всіх рівнях було сказано про те, що проведення Євро-2012 надає Україні унікальний шанс для оновлення наявної інфраструктури в найкоротший термін. По суті, підготовка до Євро-2012 може стати національним планом економічного порятунку і розвитку на наступні два-три роки. Звісно, є й ускладнюючі обставини — великий масштаб проектів і стислі терміни їх реалізації відповідно до вимог УЄФА. Тому залучення інвесторів до участі в підготовці проведення чемпіонату Євро-2012 є цілком логічним. Проте за час свого існування Україна встигла розчарувати чимало з них своєю ненаситною бюрократією і дуже слабкими гарантіями захисту інвестицій з боку держави. А коли все ж таки інвестори наважуються взяти на себе будівництво об’єктів до футбольного чемпіонату, то надзвичайно прикро бачити, як їм ставлять численні штучні перепони…

ТОВ «Корсандо» взяло на себе перед державою та керівництвом Київської області зобов’язання взяти участь у підготовці та проведенні в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Згідно з переліком завдань і заходів, визначених у Державній цільовій програмі, зусиллями групи компаній «Корсандо» на території Дружнянської сільської ради до 2011 року заплановано побудувати готельний комплекс на 450 номерів та сучасний спортивно-тренувальний центр із тренувальним футбольним полем стандарту ФІФА.

Проте процес реалізації запланованого зупиняють уже на рівні затвердження районною радою проекту землеустрою села Дружня (Бородянський р-н Київської обл.), розробленого на основі затвердженого генерального плану села. Це перешкоджає інвесторові вести проектні роботи і зрештою розпочати будівництво. Бородянська райрада не може або не хоче вирішувати питання розгляду та погодження проекту землеустрою щодо зміни меж села Дружня ще з березня поточного року. От і 4 червня в черговий раз це питання не було навіть включено до порядку ден­ного сесії без будь-яких на те мотивованих причин. Хоча зволікання вже є критичним — іще місяць таких роздумів, і інвестор просто фізично не зможе вчасно виконати взяті на себе зобов’язання.

«Готельний і спортивно-тренувальний комплекси є частиною великого інвестиційного проекту «Корсандо-Сіті», розробленого у 2007 році за участі провідної консалтингової компанії світу Horwath International, — пояснює ситуацію керівник групи компаній «Корсандо» Сергій Дудка. — У селі Дружня, після зміни його меж планується побудувати комфортабельне містечко з усіма необхідними елементами інфраструктури: школами, дитячими садками, міським центром, виробничими і торговельними зонами, зонами відпочинку і для занять спортом. Загалом наша компанія має намір інвестувати в регіон, згідно із затвердженим генеральним планом розвитку села Дружня, близько 2 млрд. дол. США. Це найбільш масштабний і вагомий проект за всю історію Бородянського району. До речі, ділянка площею 100 га, яка йде під будівництво стадіону і спортивної бази, а також готельного комплексу, потребує 150 млн. дол. інвестицій, і їх ми вже готові інвестувати. Ми навіть пішли вперед і розробили проект детального планування території та проекти всіх споруд, але не можемо розпочати будівництво, оскільки цільове призначення землі не відповідає генеральному плану».

Передбачається, що заплановані до будівництва об’єкти стануть унікальними для України і повністю відповідатимуть вимогам світового рівня. Спортивний комплекс складатиметься з футбольного поля для тренувань стандарту ФІФА, тенісного клубу та атлетичної зони, спортивного медичного центру, професійного тренувального центру зі спортивною школою та готельного комплексу для розміщення
команд.

П’ятизірковий готельний комплекс заплановано розташувати в мальовничій місцевості. Він складатиметься з 14 міні-готелів та корпусів, відведених під адміністрацію, ресторани, конгрес-палац та велнес-центр. Проект кожного міні-готелю є унікальним у плані архітектури.

На перший погляд, проблем із затвердженням плану землеустрою немає. Переважна більшість депутатів райради дуже схвально поставилися до проекту, розуміють його економічну та іміджеву користь для села, району та всієї області загалом і не сумніваються в його затверджені в разі включення питання в програму чергової сесії. За підрахунками фахівців, будівництво та введення в експлуатацію всього комплексу створить понад дев’ять тисяч робочих місць, що на багато років вирішить проблему із працевлаштуванням жителів не тільки села Дружня, а й сусідніх із ним. Молодь зможе вільно користуватися зазначеними об’єктами для проведення дозвілля та занять спортом, а наявність торговельних площ дасть змогу здійснювати повсякденні покупки безпосередньо в селі.

Проте в керівництва райради постійно виникає бажання навантажити інвестора додатковими витратами.

«Нова вимога, яка була висунута керівництвом райради і стала формальною причиною чергового перенесення розгляду проекту землеустрою, — інвестиційні договори, що їх наша група компаній повинна укласти із селищною радою. Це абсурд, тому що договори про співпрацю укладено два роки тому, і вони вже працюють, — обурюється Сергій Дудка. — За інвестиційні кошти повністю переобладнано фельдшерський пункт, а це близько 400 тис. грн. За кошти ТОВ «Корсандо» (близько 200 тис. грн.) проведено реконструкцію водомереж села, ліквідовано стихійні сміттєзвалища.

Таким чином три роки нашої праці, що пішли на розробку генерального плану та проекту землеустрою щодо зміни меж села Дружня, котрий ми сьогодні намагаємося затвердити, можуть бути згаяні через бездіяльність районної ради. Ми вже звернулися до прем’єр-міністра України з листом-проханням втрутитися в ситуацію. Якщо це не допоможе, я буду змушений поінформувати про виниклі бюрократичні перешкоди наших закордонних партнерів. А серед них Європейський банк реконструкції та розвитку, Світовий банк, інші авторитетні фінансові установи Європи та України. Вони обов’язково звернуться до президента України за роз’ясненнями. Погодьтеся, ми вкладаємо чималі кошти, а отже, маємо право отримати відповідь на наші запитання».

Однією з найчастіше згадуваних причин перенесення питання розгляду згаданого проекту є категорична незгода деяких депутатів з тим, що згідно з проектом сільській громаді виділяється значна (на їхню думку) площа під забудову. «Загалом проектом землеустрою в межі села вводяться приблизно 300 га під забудову для громади, — розповідає дружнянський сільський голова Володимир Сліпенко. — Генеральний план збалансовує розвиток села на 20 років. Створюються паркові, комерційні, а також виробничі зони. Приблизно тисяча сімей сьогодні бажають отримати в селі Дружня земельні ділянки під забудову, оскільки село розташоване в дуже зручному для сполучення зі столицею місці. Приблизно половина з них — дружнянці, решта — іногородні, що відповідає чинному законодавству. Ми не маємо права не приймати заяв від бажаючих, а отже, зобов’язані задовольнити їхнє право будувати житло в селі. Більшість заявників — молоді сім’ї. З огляду на те, що поряд залізниця і дорога міжнародного значення, село є привабливим для молодіжного будівництва. Але, як ви розумієте, за бюджетні кошти такий масштабний проект розробити неможливо».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі