Завдяки «Платару» Україна отримує безкоштовний піар

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Для американців колекція «Платар» є особливо цікавою, оскільки мало хто з них знає про Україну. Багато хто впевнений, що Україна - це Росія.
Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив директор Фонду підтримки міжнародного мистецтва та освіти Грегорі Гурофф.
«Український іконопис відрізняється від російського. І потім ... вже у зв'язку з експозицією «Платар», американці вражені, що тут, у вас, існувала цивілізація задовго до Христа ... Всі ці дивовижні твори мистецтва, які були зроблені дуже-дуже давно! Для більшості це відкриття. І відгуки чудові», - розповів Г. Гурофф.
Він також зазначив, що подібна нова для американців експозиція передбачає додаткові коментарі експертів: «У проекті задіяні фахівці нашого фонду. Я сам професор історії. І багато чого можу пояснити. До кожної ікони є спеціальна інформація. Наприклад, виставка в Омасі займає ціле крило музею. І ми туди направили нашого експерта з давнини, який працював над каталогом».
Г.Гурофф підкреслив, що він сам здивувався такому колосальному інтересу до українського проекту. «Взагалі багато американців хочуть відкривати для себе щось нове, і готові за це платити. При цьому, повторюся, потрібно неодмінно пояснювати, де знаходиться сама Україна, в чому своєрідність її культури та її православ'я», - додав він.
За словами директора Фонду, в американської сторони дійсно є бажання продовжувати виставку: «Навіть якщо ваше законодавство «не дозволяє» вивозити експонати більш ніж на рік, що ж, ми готові щороку повертати їх, потім проводити інвентаризацію - і ввозити назад до США ... Доти, поки на Заході буде інтерес до української культури».
«Мені взагалі здається, що за час вашої незалежності в Америці навряд чи був більш резонансний проект, ніж «Слава Україні ...». В усякому разі, ваша держава таким чином отримує безкоштовний піар ... І можу абсолютно щиро повідомити: якщо Україна ніяк не зацікавлена ​​у співпраці в даному напрямку, а намагається у цій справі вставляти палиці в колеса, що ж, повірте - для нас знайдеться робота і в інших 14 країнах колишнього Радянського Союзу», - підкреслив Г.Гурофф.
У проекті «Слава Україні: золоті скарби і зниклі цивілізації», що експонується за океаном, представлено близько 14 тис. унікальних експонатів, переважно пам'яток трипільської культури, греко-скіфського періоду, Київської Русі.
Детальніше читайте в інтерв'ю Олег Вергеліса, Катерини Константинової з Грегорі Гуроффом.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі