В Україні стають модними церковні крадіжки

Поділитися
Протягом кількох останніх років Україну охопила хвиля крадіжок старовинних церковних предметів: на одній лише Рівненщині за три роки зловмисники викрали 39 унікальних старовинних ікон...

Протягом кількох останніх років Україну охопила хвиля крадіжок старовинних церковних предметів: на одній лише Рівненщині за три роки зловмисники викрали 39 унікальних старовинних ікон. Незважаючи на таку критичну ситуацію, в країні відсутній спеціальний підрозділ, який займався би розслідуванням подібних злочинів.

На території України знаходиться близько 14 тисяч культових установ, які належать до різних релігійних конфесій. Але лише 17% з них (2469) обладнані необхідними засобами охоронної сигналізації. Тому крадіжка з церков, молебних будинків досягає 33% від загальної кількості крадіжок.

Більше за інших останнім часом постраждали Рівненська, Житомирська, Київська, Хмельницька і Тернопільська області. Досить показовий випадок трапився нещодавно саме у Рівненській області – там викрали ікону із зображенням Георгія-поборника, подаровану Президентом Віктором Ющенко одному з храмів.

Найціннішими іконами, на думку фахівців, вважаються роботи XVII—XVIII століть. Але нині це велика рідкість, тому, в основному, надбанням злодіїв стає церковний живопис XIX століття. Окрім ікон, значним попитом на чорному антикварному ринку сьогодні також користуються чаші із золота і срібла, а також різні старовинні церковні книги.

Починаючи з 1998 року на різних рівнях неодноразово піднімалося питання про створення спецпідрозділу МВС, який займався би безпосередньо художніми цінностями, але його немає й досі. Тим часом, у Рівненському обласному управлінні міліції, прямо в коридорах, співробітники особисто охороняють 385 старовинних ікон та інших цінностей, вилучених у викрадачів. Адже повертати їх назад, колишнім власникам немає сенсу — їх знову викрадуть.

Докладніше про критичну ситуацію навколо церковних крадіжок читайте в матеріалі Катерини Константінової «Ключ від музею, де гроші лежать» в свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі