Українці стали частіше зустрічати Новий рік у колі сім'ї

Поділитися
Напередодні свят соціологи компанії R&B Group порівняли святкові настрої суспільства у 2007 і 2010 році. Виявляється, люди стали сентиментальними: набагато більше українців тепер бачить Новий рік найбільш світлим і очікуваним у році, улюбленим з дитинства святом, він асоціюється з ялинкою, мандаринами, люди загадують бажання і мріють у новорічну ніч.
Напередодні свят соціологи компанії R&B Group порівняли святкові настрої суспільства у 2007 і 2010 році. Виявляється, люди стали сентиментальними: набагато більше українців тепер бачить Новий рік найбільш світлим і очікуваним у році, улюбленим з дитинства святом, він асоціюється з ялинкою, мандаринами, люди загадують бажання і мріють у новорічну ніч.За три роки на 10% збільшилася кількість бажаючих зустріти Новий рік вдома, у колі сім'ї, утричі менше українців вирушать 31-го в ресторани і клуби. А ті, хто збирається накривати новорічний стіл, запросять до застілля менше гостей, ніж раніше: у 2007 році за столом збиралося в середньому 7 осіб, а в цьому буде всього п'ятеро - коло найближчих звужується. Соціологи схильні пов'язувати зміни в настрої у першу чергу з матеріальною стороною життя. На відповідях опитаних позначилося те, що 2007 рік був докризовим і більш благополучним, вважає заступник директора соціологічної служби Центру Разумкова Михайло Міщенко. «Стиль соціальної «новорічної» поведінки у народу формувався десятиліттями - за Союзу це було домашнє свято. Ближче до 2000-х років люди вже вирушали на Новий рік веселитися в ресторани, а зворотний процес означає, що фінансовий стан змушує повертатися до домашніх застіль», - міркує експерт. Статистику в бік святкування вдома перетягнули люди середнього та старшого віку, а громадянам до 30 ніякі наслідки кризи, схоже, не страшні - 27% молоді буде шукати розваг поза домом. Люди намагаються черпати позитив у минулому, не чекаючи його в найближчому майбутньому. Адже дитинство - завжди найсвітліший період у житті, ось третина населення і асоціює з ним свято, - каже Ляшенко. - У 2007 році надій на Новий рік покладалося найбільше, а зараз акценти змістилися на ностальгію - спогади солодші за дійсність. Незламні  лише  настрої по регіонах країни - мешканці південно-сходу, як і раніше, більше чекають Нового року, ніж мешканці західних областей. «Тамтешнє населення більш релігійне і схильне слідувати традиціям, тому шанує Різдво, а Новий рік для багатьох залишається «державним» святом (втім, як і для європейців)», - коментує соціолог.

За матеріалами Газета по-киевски

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі