У Європі на чорному ринку виявили рідкісні українські книги

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Співробітники Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського б'ють тривогу: на чорному ринку книжкових раритетів в Європі з'явилися пропозиції щодо старовинних книг, які можуть знаходитись лише в їхній бібліотеці.

Зарубіжні експерти навіть зробили висновок про те, що в українському сховищі почався розпродаж.

Експерт і дружина заступника директора бібліотеки Альбіна Бровкіна стверджує, що винести всі книжкові скарби надзвичайно легко.

«Бібліотека Вернадського - це єдине місце в нашій країні, яке ще не пограбували. Я як обізнана людина, запевняю, що за один день звідти можна винести все що завгодно. Я у 80-90-х була експертом з антикваріату, у мене багато знайомих антикварів з закордону. Один з них мені зателефонував з Парижа перед Новим роком і запитує: «У вас там що, розпродаж?» Мовляв, на чорному ринку є пропозиції щодо старовинних книг із України. Він по телефону продиктував мені назви цих книг. Такі книги можуть бути тільки у бібліотеці Вернадського», - впевнена Бровкіна.

У столичній бібліотеці імені Вернадського дійсно зберігаються унікальні і надзвичайно дорогі книги - Пересопницьке євангеліє 1556-1561 років, на якому українські президенти приймають присягу, середньовічна копія книги Аристотеля «Історія тварин» 1476 року, яких збереглося всього два екземпляри у світі, Острозька Біблія 1581 року тощо. Спроби «винесення» книг на продаж здійснювалися і раніше. Вкрадену у 90-х роках з бібліотеки Вернадського унікальну книгу, автором якої є Коперник, що коштувала в той час близько мільйона доларів, досі не знайшли.

Альбіна Бровкіна вбачає небезпеку в затіяній Академією наук України перебудові у бібліотеці: вийшла постанова про усунення заступників директора та призначення нового заступника директора з розширеними повноваженнями, що прийшов із зовсім іншої сфери. Головне - саме новому замові буде доручено «керівництво щодо збереження книжкових фондів».

У теж час, новопризначений заступник директора бібліотеки Володимира Попика повідомив, що, на його думку, продаж книг в бібліотеці неможливий, а перебудова в установі пов'язана з необхідністю модернізації та інформатизації.

За матеріалами Газета по-киевски

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі