Танці до упаду... Член журі «Танців з зірками-2» Олексій Литвинов: «У нас у країні феодалізм... хореографічний»

Поділитися
Чергового сезону українських «Танців з зірками» чекали. Надто вже резонансними виявилися рейтингові результати першого танцювального «залпу» на «1+1»...

Чергового сезону українських «Танців з зірками» чекали. Надто вже резонансними виявилися рейтингові результати першого танцювального «залпу» на «1+1». Поки що, напевно, зарано гадати про те, як складуться пасьянси глядацьких симпатій і як вибудуються внутрішні сюжетні інтриги — між самими учасниками шоу. Втім, вже очевидно, що козирною картою в «Танцях­2» можуть стати Лілія Подкопаєва і Сергій Костецький (вони стали лідерами першого ефіру, побажаємо їм і надалі переможних результатів). Член журі «Танців з зірками­2», президент Української ради бального танцю Олексій Литвинов «з обов’язку служби» поки що не може робити прогнозів. Але спеціально для «ДТ» поговорити про танці взагалі й про деякі «постаті» зокрема все ж погодився.

— Наскільки ви як профі помітили інтерес нашого населення до бальних танців і хореографії — після проекту «Танці з зірками»? Про це досить багато говорили.

— Відчувається інтерес саме до бальних танців, а не до хореографії. У бальних танцях УСЕ — і стосунки між чоловіком і жінкою, і фізичний розвиток, і музикальність, і смак, і зовнішній вигляд, і спритність, і координація. Телевізійний проект відкрив населенню очі на таку красу, як бальні танці, і народ повалив у студії. Думаю, що ніхто не пошкодує.

— Є живі приклади такого інтересу?

— Звичайно, у мене в студії, як ніколи, багато людей — різного віку, зросту, ваги. Не всі вірять, що навчитися може кожен. Пробують і почуваються щасливими.

— Чому саме мистецтво бального танцю, на ваш погляд, перебуває в якійсь медійній тіні — тривалий час цим жанром не цікавилися телеканали, газети, він був на узбіччі громадського інтересу?

— У минулому бальні танці визнавали чужими нашому суспільству. Захоплення ними сприймалося як «згубний вплив Заходу». Потім вважалося нечоловічою справою, обростало невтішними оцінками фахівців згасаючої народної й класичної хореографії. Всі, хто бачив, розуміли, що це цікаво. Думаю, народники, класики стирали увагу. Але в них ставало дедалі менше роботи. Вони почали шукати можливості заробити в бальному танці, і невтішні розмови стихли, оскільки з’явилися серед нас перебіжчики. Тепер завдяки проекту всі знають, що це дуже захоплюючий і цікавий різновид людської діяльності.

— Могли б ви скласти суб’єктивний хіт-парад танцюристів-бальників в Україні? Кого б назвали серед найперспективніших?

— Першим я б поставив, звичайно, Артема Охріменка з Харкова. Це танцюрист дуже високого рівня, танцює латину серед аматорів. На другому місці, без сумніву, улюбленець публіки, майбутня зірка 17-літній харків’янин Олег Негров (латина), який уражає уяву своєю експресією і волею до перемоги. На третьому місці для мене Євген Євсєєв (Харків) зі своєю красунею Ольгою Солод, професіонали (латина). На четвертому — Максим Буланий із Донецька, професіонал (стандарт), високий, ставний і дуже перспективний. П’яте місце я б віддав Євгенові Таранюку (Харків) — п’ятиразовому чемпіону Блекпула серед дітей до 12 років. Шосте місце — Сергій Числов (Харків) — чемпіон світу за версією IDU у латині. Сьоме — Ілля Куценко (Харків), бронзовий призер чемпіонату світу серед молоді в латині.

— Не думаєте, що після завершення проекту каналу «1+1» інтерес до танців спаде?

— Ні, проект запалив народ. Тепер буде розвиток.

— Хто безпосередньо допомагав вам, коли ви формувалися як танцюрист?

— Насамперед мій батько. Він розпалив у мені невгаваюче бажання танцювати й навчив учитися. Моїм головним учителем був і залишається Станіслав Попов із Росії, один із видатних людей нашого часу, віце-президент Всесвітньої ради танцю. До речі, суддя проекту «Танці з зірками» в Росії.

— А що б ви могли сказати про вітчизняну хореографічну школу? Чи не здається вам, що незаслужено рідко ми згадуємо, зокрема, таких театральних майстрів, як Сегаль, Каменькович?

— Є Вадим Писарєв і його фантастичний танець. Є неймовірний Вірський і його театр. Більше нічого сказати не можу. У нас чудові традиції.

— Хто з нових пар, сформованих нині в «Танцях з зірками-2»,

у вас викликає найбільший спортивний інтерес?

— Усі пари вийшли відмінними. Не бачу жодного лузера. Танцюристів я всіх не знаю. Але тих, кого знаю, дуже люблю.

— Ви президент Української ради бального танцю. У чому полягають особливості вашої діяльності?

— Я керую однією з фахових організацій. Їх в Україні — три. У кожній — свої цілі й завдання. Кожна об’єднує людей за інтересами. Українська рада бального танцю піклується про розвиток цього прекрасного виду людської діяльності в нашій країні й за її межами. Ми хочемо, щоб конкурси, турніри, змагання були добре організованими і захоплюючими, а їхні результати справедливими. Хочемо, щоб суддями на всіх змаганнях були тільки фахівці, щоб наших танцюристів учили професіонали. Я хочу впливати на об’єднання всіх танцюристів і вчителів в Україні. Серйозно цим опікуюсь і сподіваюся на успіх у такій нелегкій справі.

— Які проекти ви реалізуєте найближчим часом?

— Я готую гала-концерт двох сезонів «Танці з зірками». Він відбудеться 12—13 травня в концертному залі «Україна» в Києві. Думаю, це буде бомба. Багато зірок дали згоду на участь. Але найголовніше те, що передбачається не тільки гала-концерт. Протягом двох днів у «Україні» проходитиме Всесвітній фестиваль бального танцю. Наша мета — дати можливість танцювати всім охочим, де вони хочуть і коли хочуть.

— Що нині можна сказати про динаміку успіху наших танцюристів на міжнародних змаганнях?

— Успіхи є, але їх могло б бути набагато більше, якби не феодалізм, роз’єднаність хорео­графічного світу в нашій країні, це гальмує розвиток. Кожен у своєму замку. Десь заборони, десь нецікаво, десь особливості, які не приваблюють. У нас 12 організацій, зареєстрованих у Мін’юсті.

— Як їх сприймають у світі?

— Україну в танцювальному світі дуже люблять і шанують. Вихідці з нашої країни показують феноменальні результати.

— Кого з них прийнято у міжнародну зарубіжну «обойму»?

— Тільки емігранти виявляються на високому рівні. Наші поки що в тренуваннях. Ми ще чекаємо високих результатів. Хоча в нас повно своїх чемпіонів світу, але все це версії, які збирають не найкращих танцюристів. Мабуть діти-танцюристи — серед найкращих у світі. Багато українських танцюристів, котрі вигравали найпрестижніший фестиваль у Блекпулі — як один танець, так і всю програму.

— Кажуть, що чоловікам складніше в бальних танцях, ніж жінкам. Наскільки це справедливо?

— Це неправильно. Просто пара має складатися з лідера-начальника й підлеглої-красуні. Проблема у тому, що лідера-начальника набагато важче зробити, ніж підлеглу-красуню. Уміння вести, управляти потребує серйозної підготовки, навичок. Цю науку не кожен може засвоїти, тут необхідні неабияка увага, терпіння. Треба вміти вчитися, а це дуже клопітно.

— Що реально зробили наші державні інститути — міністерства, управління — для підтримки, популяризації бальних танців в Україні? Що ви можете сказати про бюджетні кошти, які йдуть на такі проекти?

— Міністерство у справах сім’ї, молоді й спорту періодично допомагає, але це не афішується, про це мало хто знає. Я не в темі.

— Якщо можна, розкажіть кілька епізодів із вашого життя — зустрічі з цікавими людьми, яскраві зарубіжні гастролі, несподівані поворти в кар’єрі?

— Нещодавно я й мої танцюристи брали участь у дуже цікавому концерті в Арабських Еміратах (Дубай). Шах запросив нас танцювати для однієї зі своїх улюблених дружин (у неї був день народження). Дуже цікаво танцювати для жінок, у яких видно тільки очі, але крізь чорний одяг просвічується гарна постать. Намагався знайти серед них іменинницю — не вийшло.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі