Суддя КС: Кіноділки не хочуть витрачатися на дублювання українською

Поділитися
Небажання ділків від кінематографії втрачати частину прибутків стало головною причиною активної...

Небажання ділків від кінематографії втрачати частину прибутків стало головною причиною активної кампанії проти обов’язкового дублювання чи субтитрування іноземних фільмів українською мовою, — наголосив суддя Конституційного суду України, доповідач у справі про розповсюдження іноземних фільмів в Україні Петро Стецюк в інтерв’ю «ДТ».

За його словами, рішення Конституційного суду про заборону видавати державні посвідчення на право демонстрації іноземних фільмів, не озвучених чи не субтитрованих українською мовою, повністю відповідає Конституції України та чинному українському законодавству.

Це рішення, відзначив Петро Стецюк, привернуло увагу громадськості до «проблеми хронічного невиконання більшістю учасників українського кіноринку національного законодавства у сфері кінематографії».

Причиною довготривалого і системного порушення законодавства була комерційна вигода учасників кіноринку, пояснив він.

«Ділки від кінематографії отримували немалі прибутки, організовуючи напівлегальний прокат в українських кінотеатрах продубльованих російською мовою для російського кіноринку іноземних фільмів, — зазначив суддя. — А тепер усе це, якщо не пропадає, то принаймні стає явним».

Тому саме небажання учасників ринку втрачати частину прибутків і послужило, на його думку, головною причиною масованої критики рішення Конституційного суду. «Це, як на мене, й є справжня причина такого «громадського збурення», — заявив Петро Стецюк.

При тому суддя назвав «спекуляціями» намагання представити рішення КС як політичне. За його словами, у ЗМІ відбувається «спроба створення ілюзії штучного протистояння в цій справі з одного боку українських громадян з їхнім правом на використання в кінематографії державної мови, а з другого — українських громадян, котрі відносять себе до національних меншин».

Детальніше читайте в інтерв’ю Олега Вергеліса з Петром Стецюком у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі