«Просимо дану інформацію взяти до відома»

Поділитися
Столичне Управління культури і мистецтв відреагувало на публікації в «ДТ» про рейдерство та культсвавілля.

Виселення національних творчих спілок України та їх київських організацій і осередків, діячів культури з їх творчих майстерень, галерей в районах міста спричинила стаття 118 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» від 19.12.2006 №489-У. В ній зазначається, що «передача в оренду державного та комунального майна здійснюється виключно на конкурсних засадах», а «орендна плата за державне та комунальне майно визначається відповідно до її ринкової вартості у порядку, встановленому Кабінетом міністрів України». На підставі цього документа заклади культури та творчі спілки і опинилися в скрутному становищі. Будучи неприбутковими організаціями, вони вимушені конкурувати з комерційними структурами. На превеликий жаль, ні Міністерство культури і туризму України, ні Кабінет міністрів України, ні депутати Верховної Ради України не висловили заперечення проти підписання цього закону, що й призвело до відкритого знищення осередків культури у місті Києві.

Будучи глибоко стурбованими становищем закладів культури міста, національних творчих спілок України та їх київських організацій і осередків, на черговій сесії Київради було прийнято звернення депутатів Київської міської ради до президента України, Кабінету міністрів України, Верховної Ради України з проханням внести зміни до абзацу першого статті 118 вищезазначеного закону, виклавши його у такій редакції: «Установити, що у 2007 році передача в оренду державного і комунального майна суб’єктами господарювання, крім підприємств, установ, закладів культури та організацій культури, здійснюється виключно на конкурсних засадах».

Звертаємо увагу на те, що завдяки цьому зверненню, недоліки статті № 118 були враховані при підготовці проекту закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік», де в статті 85 зазначається: «Установити, що у 2008 році передача в оренду державного та комунального майна здійснюється виключно на конкурсних засадах, крім державного та комунального майна, що передається в оренду бюджетним установам, музеям, підприємствам і громадським організаціям у сфері культури і мистецтв, в тому числі національним творчим спілкам та їх членам під творчі майстерні, Пенсійному фонду України та його органам».

Крім того, на сесії Київради, яка відбулась у серпні 2007 року, було прийнято рішення «Про підтримку закладів культури та мистецтв у місті Києві». Згідно з цим рішенням забороняється до 31 грудня 2010 року відчужувати об’єкти права комунальної власності територіальної громади м. Києва, у яких розміщуються державні та комунальні заклади культури і мистецтв, без погодження з керівництвом цих закладів та Головним управлінням культури і мистецтв. А також встановлено, що заклади культури та мистецтв усіх форм власності, які орендують комунальне майно, мають переважне право на укладання (продовження) договорів оренди комунального майна територіальної громади м. Києва.

Що ж стосується факту виселення з майстерні по вул. Десятинній, 1/3, художниці Бєглярової Е.К., то інформуємо про те, що приміщення майстерні знаходиться на балансі Шевченківської у м. Києві районної державної адміністрації.

Однак, незважаючи на те, що цей факт управлінню був невідомий і зі своєю проблемою Емма Костянтинівна до Головного управління культури і мистецтв за допомогою не зверталася, нами було підготовлено лист-підтримку до голови Шевченківської у м. Києві ради та державної адміністрації Пилипишина В.П. з проханням позитивно вирішити питання про надання приміщення під творчу майстерню художниці Е.Бєгляровій.

Стосовно питання, пов’язаного з продовженням договору оренди та встановленням розміру орендної плати за нежитлове приміщення по вул. Пушкінській, 32-а, в якому розташоване Київське відділення Національної спілки композиторів України, повідомляємо про наступне.

22.02.2007 Київською міською радою було прийняте рішення №170/831, згідно з яким були внесені зміни до Порядку передачі майна територіальної громади міста Києва в оренду, Методики розрахунку орендної плати за користування майном територіальної громади міста Києва, Типового договору про оренду майна територіальної громади міста Києва. В результаті вказаних змін, творчі спілки за оренду приміщень площею до 50 кв. м повинні тепер сплачувати тільки спожиті енергоносії, комунальні послуги та витрати на утримання орендованого майна та прибудинкової території.

Приміщення по вул. Пушкінській, 32-а, належить до комунальної власності територіальної громади м. Києва і враховується на балансі КП «Київ­житлоспецексплуатація». Київське відділення НСКУ орендує площу 186,3 кв. м. Тому за оренду приміщення площею понад 50 кв. м необхідно сплачувати орендну плату в розмірі 15% на рік від експертної оцінки (але не менше 40 грн. за 1 кв. м на місяць), а також вартість спожитих енергоносіїв, комунальних послуг та витрат на утримання орендованого майна та прибудинкової території. Це складає суму на рівні 15 тис. грн. на місяць.

Зважаючи на такий рівень оплати за оренду, спілка, подавши до Головного управління комунальної власності м. Києва заявку на продовження договору оренди, не поспішає надавати на запит ГУКВ комплект документів, необхідний для розгляду питання на сесії Київради, та, в свою чергу, на підставі актів-звірок КП «Київжитлоспецексплуатація» на цей час щомісячно сплачує 900 грн. — в межах експлуатаційних витрат.

Київська організація НСКУ є неприбутковою організацією і їй дійсно важко у наш скрутний час конкурувати з комерційними структурами. Тому Головне управління культури і мистецтв вважає, що в цьому питанні більш активну і принципову позицію має зайняти Міністерство культури і туризму України, в компетенції якого знаходиться вирішення питань, пов’язаних з виділенням коштів на утримання національних творчих спілок України. З огляду на це, міністерство має передбачити в бюджеті на 2008 рік необхідні кошти на оплату оренди приміщень творчих спілок у повному обсязі.

Повідомляємо також, що на виконання пункту 1 протокольних доручень, напрацьованих під час наради з проблемних питань життєдіяльності національних творчих спілок України та їх київських відділень і осередків, що потребують прийняття відповідних рішень Київради, яка відбулася 18.07.2007, голові постійної комісії Київради з питань власності Дейнезі В.П. та начальнику Головного управління комунальної власності м. Києва Чубу А.В. доручено розглянути питання про можливість передачі приміщень, які займають Національна Всеукраїнська музична спілка та Національна спілка композиторів України, у власність зазначених організацій.

З приводу ситуації, яка склалася навколо колишнього керівника Камерного хору «Хрещатик» Бухонської Л.В., інформуємо, що на виконання Постанови Кабінету міністрів України від 23.01.2006 та наказу Міністерства культури і туризму України від 18.10.2005 №745 (якими не передбачено посаду директор-художній керівник) розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 10.04.2007 №404 «Про затвердження змін до Положення про комунальний заклад культури Камерний хор «Хрещатик» були внесені зміни до Положення в частині розмежування повноважень керівництва хору. При цьому творча складова та організаційні й функціональні обов’язки художнього керівника хору залишилися незмінними. Особисто Ларисі Володимирівні було запропоновано продовжити працювати на посаді художнього керівника.

Однак, Бухонська Л.В. оскаржила в судовому порядку розпорядження Київської міської державної адміністрації. Суд відмовив у задоволенні цього позову, визнавши розпорядження таким, що відповідає чинному законодавству.

В той же час, цінуючи високі досягнення і вагомий внесок Камерного хору «Хрещатик» у розвиток та популяризацію національного хорового мистецтва України, у Київській міській державній адміністрації візується розпорядження «Про надання статусу академічного комунальному концертному закладу культури Камерний хор «Хрещатик». Після виходу цього розпорядження буде порушено клопотання перед Міністерством культури і туризму України про надання хору статусу академічного.

Що ж стосується реконструкції приміщення Київської малої опери, то інформуємо про те, що у 2006 році було виконано технічне обстеження будівлі та напрацьовані допроектні пропозиції щодо пристосування зазначеної будівлі під потреби театрально-видовищного закладу. Враховуючи незадовільний технічний стан будинку, Київською міською державною адміністрацією з метою виконання першочергових ремонтних робіт у 2006 році профінансовано кошти на виконання капітального ремонту даху, капітального ремонту інженерних мереж, здійснення ремонту теплопункту і водомірного вузла та інше.

На початку 2007 року було прийняте остаточне рішення щодо ремонту та реставрації будівлі з реабілітацією і пристосуванням під заклад культури Київська мала опера з прибудовою сценічної частини будівлі.

У відповідності з дорученням президента України від 03.03.2007 №1-1/310 стосовно землевідведення, проведення ремонтно-реставраційних робіт будівлі Київської малої опери, Головним управлінням культури і мистецтв спільно з управлінням координаційної роботи проектних і будівельних організацій було підготовлено проект розпорядження Київської міської державної адміністрації «Про надання дозволу на проектування та виконання ремонтно-реставраційних робіт з реабілітацією і пристосуванням під заклад культури Київська мала опера з прибудовою сценічної частини будівлі по вул. Дегтярівська, 5-а, у Шевченківському районі», який на цей час проходить візування в управліннях та службах Київської міської державної адміністрації. Видання вищезазначеного розпорядження дозволить розпочати виконання необхідних проектних та будівельних робіт по пристосуванню будівлі під потреби театру. Завершення всіх робіт передбачається в 2009 році.

Просимо дану інформацію взяти до відома.

Також констатуємо, що після всіх дій, вжитих Київською міською владою на захист закладів культури, спілок та окремих митців, нових фактів виселення з приміщень, які належать до комунальної власності міста, не зафіксовано.

Від редакції. Нагадаємо, що проблема «культурного» рейдерства неодноразово піднімалась на сторінках «ДТ». Зокрема в матеріалах — «Ідіть геть!» (23.06.2007), «Спаси і збережи» (07.07.2007), «Ваша крыша — небо голубое» (30.06.2007), «Принижені й ображені» (03.11.2007). І все ж, на думку редакції, крапку в цій темі ставити зарано...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі