ПЕРЕДЧУТТЯ МОХІТО

Поділитися
У високій склянці розтерти гілочку м’яти з цукром. Руками вичавити солодкий лайм, шкірку покласти в склянку...

У високій склянці розтерти гілочку м’яти з цукром. Руками вичавити солодкий лайм, шкірку покласти в склянку. Наповнити склянку товченим льодом, влити 50 г кубинського рому й перемішувати, поки стінки не запітніють. Долити содової води, прикрасити м’ятою і подати до столу із соломинкою.

Рецепт Мохіто

Плід гарячого південного кохання, органічне продовження запальної музики, від якої неможливо встояти на місці, латиноамериканський танок підкорює планету. Йому вже тісно на історичній батьківщині. Назустріч незакаламутненій, сонячній пристрасті розкрився Захід, переварив, «вживив» у себе — тепер черга дійшла до країн Східної Європи.

Запитавши із сумнівом: чи приживеться цей згусток пристрасті на українському грунті, варто пригадати, які резерви прихованої чуттєвості має наша національна душа. Християнство зменшило стихійне полум’я купальських ночей, виховало нас у дусі сором’язливості, відкритості духовної, але не чуттєвої. Ми навчилися співпереживати чужій пристрасті, але помалу втрачали механізми відкритого вираження своєї власної.

Тому чиста пристрасність латиноамериканської культури для нас — хоч і близьке, але все-таки одкровення. Ми ще не можемо дозволити собі «безкарно» милуватися тілом, ми намагаємося відсторонитися, не співпереживати — й не можемо. Пристрасті, над якими ридає весь світ, музика, якій відкривається вся Земля, танок, у якому змішалися поколіннями відшліфована техніка та почуття, що ллються через край, обеззброюють нас.

Історія налічує чимало прикладів заборони певних танців як таких, що «бентежать народ», «непристойних», «бісівських». Проте саме універсальна мова танка має розбудити нас приглушених, невідкритих, прихованих від самих себе.

У зв’язку з цим на особливу увагу заслуговує вітчизняний хореографічний проект «Смак Мохіто». Шоу цілком відповідає еклектичному духові часу. Максимальна «гримучість» суміші досягається змішанням різноманітних танцювальних стилів і напрямів: латино, афро-кубинське, аргентинське танго, рок-н-рол, джаз. Для створення шоу запросили професіональних танцюристів — як з України, так і венесуельців, кубинців, американців. Показовий дует «героїв-коханців», де «слов’янське начало» Тетяни Овчинникової почуттєво вплітається в темперамент корінного латиноамериканця Амадора Лопеза та не поступається йому в пластичності й органічній відвертості. Воістину ці ритми стирають кордони...

Цей заклик до світу нашої passion задумали й організували українці — вихідці з міста Стаханова на Луганщині: Ольга Воробйова, лауреат міжнародних конкурсів артистів балету — головний хореограф-постановник спектаклю; темпераментний Сергій Шуліко, який у парі зі своєю сестрою Валерією виконав у мюзиклі аргентинське танго, — продюсери і хореографи. Автори стверджують, що це лише початок, проба своїх сил і можливостей. Нових ідей багато, мета ж — зацікавити широкий загал.

Планується демонстрація проекту на різноманітних театральних майданчиках не лише в Україні, а й за кордоном.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі