«Оскари» на нашій вулиці

Поділитися
Очевидне — неймовірне: відразу чотири «Оскари» (зі скромним прикметником «технічні») здобула наш...

Очевидне — неймовірне: відразу чотири «Оскари» (зі скромним прикметником «технічні») здобула наша українська кіногалузь поки що не за художні, а за суто технологічні розробки, що допомогли Спілбергу створити «Війну світів», Бекмамбетову — відразу два «Дозори», а Рону Ховарду — «Код да Вінчі» (прем’єра очікується у травні на Канському фестивалі).

Керівник української компанії «Фільмотехнік» Анатолій Кокуш, головна дійова особа нашого оскарівського тріумфу, прилетів до Києва лише в четвер. А офіційна церемонія вручення вищих нагород кіноакадемії відбувалась у Лос-Анджелесі в «Беверлі Хілтоні». Підтримати наших творців-дивотехніків прийшли також посол України в США Олег Шамшур і відомий представник нашої діаспори продюсер Пітер Борисов. Разом із паном Кокушем (генеральним директором і засновником компанії «Фільмотехнік», а також автором розробок, відзначених Кіноакадемією) у світлі переможних софітів стояли автори розробок Юрій Поповський і Юрій Золотарьов.

Отже, за що ж безпосередньо нагородили українців, причому вперше в історії нашої країни?

По-перше, за... (далі дослівне цитування технічних подвигів) «…розробку гіростабілізованого операторського крана «Авторобот» зі стабілізованою панорамною голівкою «Флайт хед». Це означає, що відтепер операторський комплекс можна встановити на даху будь-якого авто, катера, а, можливо, й велосипеда — і зйомка при цьому буде яскравою, динамічною, супертехнічною. Причому швидкість авто може бути «космічною». По-друге, за... «операторські крани серії «Каскад» і операторський кран із рухомою кареткою «Тревелінг каскад». Саме ці крани кіноакадеміки полюбили за оригінальність і надзвичайну легкість конструкції, цю техніку можна встановлювати де завгодно, щоб знімати про що завгодно — хоч про інопланетян, хоч про війни землян, адже найбільший виліт стріли — до 25 м.

Треба зазначити, що на рахунку українських дивотехніків участь у таких помітних кінопроектах, як «Урга» Микити Михалкова, «Титанік» Джеймса Кемерона, «Водій для Віри» Павла Чухрая, «Ван Хелсінг» Стефана Соммерса, «12 друзів Оушена» Стівена Содерберга, «9 рота» Федора Бондарчука і навіть «Тихий Дон» Сергія Федоровича Бондарчука (перемонтована прем’єра очікується цієї осені). Компанія пана Кокуша також залучалася для технічного вдосконалення інавгурацій Віктора Ющенка і навіть Володимира Путіна. Як відомо, «технічні «Оскари» — лише перша серія головної кіноцеремонії планети, друга частина — із 5 на 6 березня (у ніч із неділі на понеділок). Докладніше про основні оскарівські розклади — на сторінці 20.

На фото: Анатолій Кокуш, Пітер Борисов, Юрій Золотарьов, Юрій Поповський.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі