ОСІННІ МОТИВИ МІЖНАРОДНИХ ФЕСТИВАЛІВ

Поділитися
Десять «КРОКів» плюс... Узявши розбіг 1989 року в Києві, котрий, як відомо, стоїть на берегах Дніпра, М...
Кадр із фільму Е.Гоффмана «Стара казка — коли Сонце було богом»

Спочатку за регламентом «КРОК» відбувався раз на два роки в Україні, хоча в постійних його засновниках разом із Міністерством культури і мистецтв України присутні Міністерство культури Російської Федерації, Спілки кінематографістів обох країн, Конфедерація спілок кінематографістів і Головне управління культури Київміськадміністрації. Росія не просто багато вкладає у фестиваль — він проходить окремим рядком у бюджеті країни. З 1998 року вирішено було проводити фестиваль по черзі в Україні та Росії. І відкрилася «кроківцям» краса Москви-ріки і Волги, Онеги і Ладоги, Білого озера і Неви. А на березі «КРОК» чекали, як і завжди, вдячні глядачі.

«Домом» ювілейного фестивалю стане теплохід «Генерал Ватутін». Церемонія відкриття відбудеться в Київському Будинку кіно 30 вересня, їй передуватимуть шість благодійних програм «Супермультишоу», де з новими фільмами, їхніми творцями, артистами і клоунами зустрінуться діти Чорнобиля і вихованці шкіл-інтернатів. А потім теплохід піде вниз по Дніпру, зупиняючись у Каневі, Дніпропетровську (де відбудуться зустрічі майстрів з аніматорами-студійцями «Симхи» і «Веснянки»), Запоріжжя, вийде в Чорне море, на чотири дні затримається в Севастополі для проведення зустрічей із глядачами й артеківцями. 8 жовтня високе журі там же назве переможців «КРОКу-2003», і анімакорабель вирушить до своєї кінцевої точки — Одеси.

У святковому рейсі беруть участь гості з 35 країн світу — від Австралії до Японії. Ось яка широка географія.

Конкурсна програма обіцяє бути насиченою і цікавою. Селекційна комісія переглянула понад 400 фільмів, відібравши з них 157. Досить представницький національний сегмент (11 українських фільмів), щоправда, без серіалів і повнометражних картин. Звертаю увагу читачів, що цього разу нам вдалося обігнати Америку, на рахунку якої 10 стрічок. Серед українських фільмів роботи Олександра Жукова «Модель альтернативного світу», Євгена Сивоконя «Компроміс», дебют Анатолія Лавриненка «Next», роботи Валерія Козиренка, Андріана Сахалтуєва, Валерія Бабича, Івана Цюпки і Ганни Артеменко.

В інформаційній програмі 66 стрічок. Цікавим очікується показ програми «ХХХ», а також ретроспективи фільмів членів журі — Михайла Алдашина (Росія), Ігоря Волчека (Білорусь), Світлани Куценко (Україна), Катаріни Ліллквіст (Фінляндія), Філа Маллоя (Великобританія) і Ференца Цако (Угорщина). Серед інших ретроспектив: українська анімація «Дещо забуті фільми», 50-річчя лялькового об’єднання студії «Союзмультфильм», «Улюблені фільми «КРОКу», японська експериментальна анімація, французька анімаційна школа Supinfocom, найкращі фільми давнішнього друга «КРОКу» кіностудії «Контакт» і роботи режисера, кінодраматурга і письменника Віктора Сутєєва, століття якого відзначає анімаційний світ.

Треба віддати належне друзям фестивалю, які вже не один рік виступають як спонсори, підтримуючи нелегку роботу команди «КРОКу» на чолі з Іриною Капличною. Це авіакомпанія KLM, що перевозить гостей і учасників, інформаційно-аналітичний центр «НОВОКОМ» (Москва), фірма CANON, завдяки якій здійснюється якісний фестивальний показ, комп’ютерний центр «УЛІС», видавнича фірма «Гопак», котрі виготовляють друковану продукцію «КРОКу», і «Квазар-мікро радіо».

Про всі події «КРОКу» ми розповімо в репортажах із фестивалю.

«Молодість» продовжує відкривати таланти

За традицією останній тиждень жовтня в Києві відданий молодому кіно — з 25 жовтня по 2 листопада тут відбудеться Міжнародний кінофестиваль «Молодість». За понад тридцятирічний вік свого яскравого існування фестиваль подарував кінематографічному світу чимало славнозвісних імен від Абдрашитова до Коваля, від Луцика до Озона та інші.

Як завжди, у конкурсній програмі повнометражні, студентські і короткометражні фільми. Склад міжнародного журі оголосять перед початком фестивалю. Очікуються зоряні гості: на відкритті можлива присутність Софі Лорен, на закритті — Фанні Ардан. Їх «привезе» до нас генеральний перевізник фестивалю — компанія «Lufthansa».

Велика позаконкурсна програма, що давно уже вийшла за межі Будинку кіно в київські кінотеатри, складається з таких рубрик: «Нове російське кіно», «Різнолике кохання», «Фестиваль фестивалів», «Панорама українського кіно 2002—2003 рр.», «Панорама аргентинського кіно», ретроспективи фільмів Жоржа Мельєса, Віри Холодної, Лукаса Мудіссона і Національної кіношколи з Рима.

Серед спеціальних подій — показ, присвячений 20-річчю фільму «Польоти уві сні і наяву», до 35-річчя виходу на екрани першого радянського фільму жахів і картини Джиммі Мурокамі.

Відкриття МКФ «Молодість» відбудеться 25 жовтня в Палаці «Україна», де буде показано новий, останній за часом фільм Єжи Гоффмана «Стара казка — коли Сонце було богом». Головні ролі виконують Богдан Ступка і Данієль Ольбрихський.

— Фільм цей, — каже Єжи Гоффман, — не схожий на підручник історії. Це казка для тих, хто намагається пізнати свої корені. Я впевнений, що це кіно відгукнеться в серцях тисяч глядачів як візуально, так і емоційно.

Що ж, чекатимемо прем’єр, відкриттів і нових імен, які обов’язково подарує нам «Молодість».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі