МУЗИКА В ГАРМОНІЇ З ПРИРОДОЮ

Поділитися
Як і кожний міжнародний проект, конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця — це не пр...

Як і кожний міжнародний проект, конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця — це не просто змагання виконавців, не тільки визначення найкращих серед найкращих, а й повний комплекс заходів, націлених на одну мету: підтримати традиційно високий виконавчий потенціал України. Саме для зміцнення фахових навичок і зібралися юні музиканти з багатьох міст нашої країни, Росії, Нідерландів і навіть далекої Японії на навчання в майстер-класах Київської Літньої музичної академії. І хоча нинішнє літо не тішить нас сталою спекотною погодою, але концерт випускників академії на літній естраді Центрального парку культури й відпочинку зібрав чимало слухачів. Ще б пак, адже кожен із п’ятнадцяти хлопчиків і дівчаток, котрі виступали цього липневого вечора на концертній естраді, в недалекому майбутньому може примножити славу європейського мистецтва!

На прес-конференції, що проходила четвертого дня занять в академії, Ігор Рябов — один із її професорів, завідуючий кафедрою фортепіано Національної музичної академії України, говорив саме про підвищення професійного рівня дітей, котрі приїхали нинішнього літа на майстер-класи. Річ у тому, що Літня музична академія є продовженням і розвитком Школи виконавчої майстерності, яка діяла в рамках підготовки до конкурсу пам’яті Горовиця з 1998 року. Автори нинішнього проекту передбачили експериментальне комплексне навчання слухачів академії, коли кожен виконавець має змогу пройти кілька майстер-класів із різними педагогами, засвоїти різні спеціалізації. Запровадження активного змагального принципу у формі різноманітних творчих конкурсів дає змогу і викладачам обмінюватися фаховим досвідом, і слухачам академії вдосконалювати різні грані майстерності. Результатом двотижневого навчання стали концерти — як сольні, так і з симфонічним оркестром. Для спілкування з юними музикантами організатори проекту залучили також зовсім молодий колектив, недавно створений симфонічний оркестр із Чернігова під керівництвом Миколи Сукача; група слухачів академії виїжджала для роботи з оркестром у Чернігів, після чого чернігівський оркестр із солістами дали два концерти в Києві. Ця акція не тільки розширила географічні межі роботи літньої академії, а й дала хлоп’ятам унікальну можливість, для багатьох уперше в їхньому житті, виступити з симфонічним колективом.

До професорського складу академії увійшли педагоги чотирьох європейських країн: України, Росії, Нідерландів і Франції. Усі вони не лише викладачі з солідним стажем, а й активні виконавці, котрі виступають на концертних майданчиках усього світу. Особливість викладацької роботи з музикантами-солістами полягає в певній замкнутості в рамках одного класу, одного стилю навчання, тож не тільки для слухачів академії, а також для її професорів величезне значення мало взаємне спілкування — як професійне, так і людське. На прес-конференції про це говорив Тереза Дюссо — професор Тулузької консерваторії, член журі багатьох міжнародних конкурсів, підкреслюючи, що для справжнього майстра дуже важливо продовжувати навчатися, опановувати таємниці мистецтва.

У Літній музичній академії навчалося 28 чоловік, із них — 19 піаністів. На заключному сольному концерті виступило п’ятнадцятеро найкращих із найкращих, котрі одержали після закінчення навчання сертифікати й дипломи різних ступенів. Їх вручав Юрій Зільберман, директор конкурсу пам’яті В.Горовиця, один із фундаторів благодійного фонду конкурсу Горовиця, заступник директора Київського вищого музичного училища ім. Р.Гліера, на базі якого й проходили заняття літньої академії. На обличчях юних музикантів блукали щасливі втомлені усмішки, вони ніби все ще чули музику, яка розчинилась у кронах старих паркових дерев. Вдячні слухачі готові були аплодувати ще і ще, тож ні пізня година, ні несподівана злива не могли заглушити в них потребу спілкування з прекрасним — із музикою, із природою, із буттям...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі