«Мистецький Арсенал» збирає «не залежних» від держави художників

Поділитися
До ювілею незалежності один з головних артмайданчиків країни підготував мегапроект.

До ювілею незалежності один з головних артмайданчиків країни - «Мистецький Арсенал» на вулиці Лаврській - підготував мегапроект. Він так і називається - «Незалежні». За словами організаторів, це спроба, причому перша в Україні, якнаймасштабніше окреслити статусний феномен сучасного українського мистецтва - за двадцять років.

Як відомо, «Арсенал» останнім часом просто буяє цікавими креативними ідеями. Нещодавно, наприклад, багатьох потішив книжковий проект у рамках «Арсеналу». А тепер - досить серйозна заявка «систематизувати» різні види українського артжиття за два десятки років. Тобто показати різні грані художніх пошуків - як правило, «у відриві» від держави.

Організатори кажуть, що «Незалежні» передбачають кілька рівнів проекту - таких собі окремих розділів в одній художній книжці. Наприклад, напрям «Реальність VS Фантазм» розкриє особливості нашого арту, в якому «реальність завжди є химерною та відображається з потойбічним ефектом чи з підтекстом». Ще один розділ - «Діалог з екраном». Він прояснить, яким чином медійні реалії сучасного світу впливають на мізки сучасних художників. Ілюстрації - тут-таки: перформанси, фотороботи, відео. Важлива рубрика - «Соціальний погляд/Політичний реагент». Тут нам нагадають, на які політичні виклики й соціальні катаклізми особливо реагували художники в цю двадцятирічку. «Історія і міф» обіцяють представити «нові міфології та переосмислення історії», яку й без художників є кому переосмислювати. І, нарешті, - напрям «За межею»: «Мистецький Арсенал» збере під цим дахом ті феноменальні прояви артжиття, які часто опиняються на узбіччі усталеної художньої системи.

Як повідомили DT.UA у «Мистецькому Арсеналі», у мегапроекті «Незалежні» беруть участь близько 130 художників. Їм віддано весь перший поверх «Арсеналу» (а це близько 10 тис. квадратних метрів). Що ще важливо - «Незалежні» увійшли до спеціальної програми Четвертої московської бієнале сучасного мистецтва.

Відомий куратор Олександр Соловйов присвятив «Незалежним» свою «тронну промову» - як преамбулу й напуття (далі - цитата):

- Концепція проекту проста. Тут може підійти слоган «Нове мистецтво нової країни». Але, як завжди, є труднощі в деталях. І, власне, в наповненні. А саме в історичному осмисленні, яке насправді поки що не стало цілком історичним, а, швидше - близьким до літературного грифа «20 років тому». Тобто у нас виникла нагальна потреба показати сучасне українське мистецтво - у форматі великого виставкового проекту.

Сучасне українське мистецтво заявило про себе як про яскравий і самобутній феномен ще з часів перебудови. І його визнали в єдиному культурному просторі СРСР як якусь нову «південну хвилю». Або «південну альтернативу». «Незалежні» - кураторський проект. Кураторський погляд. І тому він не позбавлений суб’єктивності. Проте суб’єктивний погляд повністю компенсується спробою якнайширше презентувати картину сучасного українського мистецтва.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі