Хор Сіднея виконав ораторію Генделя "Месія" для глухих

Відео
Поділитися
Хор Сіднея виконав ораторію Генделя "Месія" для глухих Прем'єра відбулася 3 грудня © @auslanstageleft
У той час, як 400 голосів злилися в єдину гармонію, учасники групи "Подай знак" за допомогою австралійської мови жестів передали сенс сюжету.

Сіднейський філармонічний хор, найбільший хор в Австралії, виступив у Сіднейському оперному театрі для глядачів з вадами слуху. Ораторія Генделя "Месія" у виконанні 400 співаків супроводжувалася перекладом на мову жестів, виконану добровольцями громади глухих "Подай знак", пише The Sydney Morning Herald.

Хор глухих використовує для комунікації Auslan, австралійський мову жестів, а також жести і рухи, які допоможуть глядачам зрозуміти лібрето твору. "Ми намагаємося передати мовою жестів не тільки зміст слів, але і поетичність і ліричне забарвлення ораторії", - сказав глухий актор, режисер і перекладач Алекс Джонс.

smh.com.au

Джонс працював над постановкою разом з музичним директором філармонійного хору Бреттом Веймарком. Вони прийшли до висновку, що "Месію" Генделя можна переказати жестами, які будуть зрозумілі навіть тим, хто не використовує Auslan.

"Наприклад, глядачі побачать, як артисти з групи "Подай знак" піднімуть руки, зображуючи поперечини хреста. Одна половина хору буде направляти рух в одну сторону, інша - в іншу. Із залу це буде виглядати як розп'яття. Це зрозумілий і доступний для аудиторії візуальний символ", - каже Джонс.

Слово "Алілуя" з самого знаменитого фрагмента ораторії хор глухих буде передаватись знаками "щасливий" і "Христос" на Auslan, позначаючи похвалу. "Це слово повторюється так часто, що ми придумали кілька способів передати його як радість. Іноді ми просто піднімаємо руки в повітря. В інших випадках ми показуємо "щастя", аплодуємо або розмахуємо руками. Все це абсолютно упізнавано", - говорить Джонс.

smh.com.au

Більше половини учасників групи "Подай знак" живуть в повній тиші. Інші мають слух і вміють спілкуватися на Auslan. Всі вони - добровольці, багато з яких мають зовсім незначний досвід публічних виступів, тому учасники дуже нервували перед прем'єрою. Керівник групи каже, що участь артистів, які мають слух, є дуже важливо - вони можуть допомогти іншим артистам з темпом.

Прем'єра незвичайної вистави відбулася у Сіднейському оперному театрі у четвер, 3 грудня.

Ораторія "Месія", створена в 1741 році, - найвідоміший твір Георга Фрідріха Генделя і, мабуть, найвідоміший твір у цьому жанрі. Вона була задумана як пасхальний твір, але в даний час більше асоціюється з Адвентом - періодом підготовки до Різдва. У лібрето використані пророцтва Старого завіту, цитати з Псалтиря, послань апостола Павла, книги Одкровень і подій Нового завіту.

Існує традиція вставати під час виконання хору "Алілуя", що завершує другу з трьох частин ораторії. Вважається, що цей звичай виник після того, як приголомшений музикою британський король Георг II скочив на ноги, змусивши встати і всіх присутніх.

Читайте також: Вчені пояснили глухоту Бетховена дефектом в його генах

В Україні теж проходять заходи для людей з обмеженими можливостями. У листопаді у Львові пройшла виставка скульптур для людей зі слабким зором.

Нещодавно знамениту Джоконду Леонардо да Вінчі перевели у 3D зображення. Тепер і люди, які погано бачать, зможуть долучитися до мистецтва.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі