Art-Kyiv Contemporary-2015: діалог із сучасністю

Поділитися
У "Мистецькому Арсеналі" відбувається ювілейний 10-йArt-Kyiv Contemporary. Цей проект як індикатор домінантних тенденцій і тем у сучасному мистецтві вражає розмахом: 20 тис. кв. м виставкових площ і понад 200 художників.

У "Мистецькому Арсеналі" відбувається ювілейний 10-йArt-Kyiv Contemporary.

Цей проект як індикатор домінантних тенденцій і тем у сучасному мистецтві вражає розмахом: 20 тис. кв. м виставкових площ і понад 200 художників.

Проект передбачає три блоки - "DIALOGIA. Українське мистецтво в часи без назви", "Музейне зібрання. Українське сучасне мистецтво 1985-2015 рр. з приватних колекцій" і в межах окремого блоку - близько 20 спецпроектів від галерей та художників.

Уперше сучасному мистецтву віддали два поверхи "Арсеналу". На першому поверсі переважно живопис. Це і є "Українське сучасне мистецтво 1985-2015 рр. з приватних колекцій". Спецпроект сформований із робіт, що їх надали для виставки 40 найбільших українських колекціонерів. Тут цілий зріз українського мистецтва від другої половини 80-х до сьогодення. Внесок колекціонерів у контексті збереження творів мистецтва колосально важливий. Але водночас надзвичайно важливе й експонування цих робіт у публічному просторі.

- В Україні немає повноцінного музею сучасного мистецтва, - каже один із кураторів Art-Kyiv Contemporary, Аліса ЛОЖКІНА. - Тому такий об'ємний наш проект, у якому беруть участь майже 50 приватних колекціонерів. Їхні зібрання є такими собі острівцями, де, власне кажучи, залишається сучасне мистецтво для майбутніх поколінь. Ще 10 років тому були поодинокі колекціонери, котрі щиро цікавилися сучасним мистецтвом. Тепер же їхня ініціатива стала напрочуд стрімкою.

Таким чином, Art-Kyiv Contemporary відтворює своєрідний символічний музей українського сучасного мистецтва (роботи Василя Цаголова, Іллі Чічкана, Тіберія Сільваші, Арсена Савадова, Анатолія Криволапа та ін.), якому поки що не судилося з'явитися у власних стінах.

Свої колекції в рамках зазначеного проекту представили Стелла Беньямінова, Ігор Воронов, Павло Гудімов, Тетяна і Валерій Миронови, Ігор Власов та багато інших.

- Цьогоріч виповнилося 10 років великій українській мрії про великий український музей, - каже генеральний директор "Мистецького Арсеналу" Наталя Заболотна. - Ми й створили цей музей у свідомості багатьох українців. Нинішнього року в цьому арт-зрізі представлені всі регіони України. За десятиліття Art-Kyiv еволюціонував, став арт-проектом, який приваблює міжнародні галереї. Однак українське мистецтво десь недооцінене і в моральному, і в матеріальному плані. Адже твори великих художників в інших країнах, тих, хто стояв біля витоків сontemporary, гідно оцінені на світових аукціонах.

Нинішній Art-Kyiv - передумова до майбутнього музею сучасного мистецтва, його реальний зріз. Адже багатьох робіт сучасних художників уже немає в Україні.

- Була в Україні помаранчева революція, але робіт Василя Цаголова на цю тему немає в нашій країні, вони на Заході або в Росії, - каже ще один куратор проекту, Ігор АБРАМОВИЧ. - Це зле, бо для музею потрібні всі фрагменти з життя історії держави.

У контексті нинішнього Art-Kyiv цікавий "керамічний проект "Там, де діти сплять". Його учасники - Влада Ралко, Олег Тістол, Володимир Будніков, Микола Маценко, Ліза Портнова, Андрій Кириченко, Рустем Скибін, Юрій Єфанов. Це експеримент художників-керамістів і художників, які ніколи не працювали з керамікою.

Під масштабний проект DIALOGIA (учасники PL 315, GAZ, Мирослав Вайда, Денис Грищук, Катерина Єрмолаєва, Йод, Данило Ковач, Тарас Ковач, Дар'я Кольцова, Зінаїда Ліхачова та ін.) задіяна незвичайна локація "МА" - другий поверх виставкового центру. Тут світ майстерних інсталяцій. Тут зазнає фіаско звичне уявлення про топографію "Арсеналу" й наштовхує глядача на нові форми сприйняття цієї тотальної інсталяції. Тут автономні роботи художників різних поколінь і регіонів, а також технологічних уподобань... Наприклад, така собі подоба м'ясокомбінату, але... з людських тіл, прикріплені до стіни пластикові стільці, об'ємні графіті, замшілі старі кросівки...

Аура майстерні та дух лабораторії, в якій триває перманентний експеримент, і є головним обертоном проекту DIALOGIA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі