Анатолій Хостікоєв: Не дай Боже, щоб після "Небесної Сотні" ми оплакували "Небесні Тисячі"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Анатолій Хостікоєв: Не дай Боже, щоб після "Небесної Сотні" ми оплакували "Небесні Тисячі" Анатолій Хостікоєв
Актор, відомий багатьом за десятками яскравих ролей у кіно, на ТБ, на прославленій українській сцені, впевнений, що саме сьогодні громадяни наших двох країн повинні спробувати зруйнувати бар'єр недовіри і брехні, який вибудовують між Росією та Україною політики.

Прем'єр Київського Національного театру імені Івана Франка, народний артист України Анатолій Хостікоєв, коментуючи ZN.UA напружені українсько-російські відносини останнім часом, заявив, що саме сьогодні кожен українець повинен спробувати прорвати інформаційну блокаду, яку створено в Росії щодо нашої країни. Оскільки подібна "блокада" перекручує справжні події в Україні.

Актор, відомий багатьом за десятками яскравих ролей у кіно, на ТБ, на прославленій українській сцені, впевнений, що саме сьогодні громадяни наших двох країн повинні спробувати зруйнувати бар'єр недовіри і брехні, який вибудовують між Росією і Україною політики. "В останні дні мені часто телефонують з Росії, - говорить Хостікоєв. - Наприклад, нещодавно телефонує двоюрідна сестра, рідна і дорога мені, зі словами жаху: що ж відбувається у вас у Києві, як ви допустили, щоб терористи розгулювали вулицями і стріляли по людях? Кілька днів тому я спілкувався з близьким другом, дуже відомим російським журналістом, який тільки у "беркутівцях" бачить справжніх героїв..."

"Або ось буквально вчора на одному з російських телеканалів виступ режисера Федора Бондарчука. І знову про те саме: мовляв, вулиці Києва переповнено молодиками з обрізами, життя, тут у нас, нестерпне... Я коли слухав Федора, то чомусь відразу згадав його батька - відомого актора та режисера Сергія Бондарчука. Який родом з України, який блискуче зіграв Тараса Шевченка у фільмі Ігоря Савченка. Мені подумалося: як же можна так швидко і безапеляційно казати про країну, про стан справ в якій ти майже нічого не знаєш?! Утім, відповідь на це питання всім відома. Багатьом нашим родичам і чудовим колегам у Росії надано спотворену картину реалій в Україні. Перекручену інформацію. І вони вірять у всі ті "жахи", які нав'язує їм офіційна пропаганда на ТБ. І я впевнений, саме сьогодні кожен з нас, з числа тих, у яких є близькі і друзі в Росії, просто зобов'язаний своїм особистим вчинком пробити стіну брехні, недовіри, помилок. Кожен із нас просто зобов'язаний зателефонувати своїм близьким і переконати їх: все не так, як вам кажуть, повірте мені! Кожен із нас повинен написати всю правду про стан справ в Україні друзям або знайомим - у соціальній мережі, навіть у телеграмі. Вважаю, тільки так ми зможемо зруйнувати інформаційну блокаду, яка сварить і віддаляє людей", - вважає він.

ТАКОЖ: Режисер Балаян: Введення російських військ в Україну - це рішення тільки однієї людини

Як відомо, Анатолій Хостікоєв - лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, виконавець головних ролей у безлічі фільмів (серед яких "Роксолана", "Пастка", "Серцю не накажеш", "Справа була на Кубані", "Поки станиця спить"); на сцені він грає головні ролі у виставах "Швейк", "Кін IV", "Грек Зорба". Народився Анатолій в інтернаціональній родині: його батько - осетин, а мати - українка. І за зізнанням самого актора, російська мова для нього є такою ж рідною, як і українська.

Відповідаючи на питання про можливість збройного зіткнення між Україною і Росією, відомий актор зізнався: "Не хотілося б брати до рук зброю! Це було б трагічно, непоправно. Мені не хотілося б, щоб оплакавши "Небесну Сотню", ми знову оплакували "Небесні Тисячі"... Нікому б такого не хотілося. У цей же час ми бачимо, як українські прикордонники не здаються, а наша армія вірна присязі. До останнього буду вірити, що в цьому російсько-українському політичному конфлікті до війни все-таки справа не дійде. У наших людей можуть бути різні погляди і різна віра. Але є єдиний світ, який, вибачте за пафос, ми все-таки повинні зберегти. Навіть у найбільш тривожний час у Києві наш театр працював: грали вистави, підтримували людей - це теж своєрідна форма звернення людей до світу і до здорового глузду. Останні події, як мені здається, згуртували наш театр. Ми стали прислухатися один до одного. Ми всі стали сильнішими у своїй країні. І якщо хтось, без нашого відома, вирішив нас "захистити", то краще не треба: ми й самі зможемо себе захистити. Впевнений, що енергія Майдану, пам'ять про загиблих людей - нас усіх змінила". !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі