"Дійна корова" відмовляється давати молоко: доять, але не годують!

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
"Дійна корова" відмовляється давати молоко: доять, але не годують!
Це вже зрозумів і Порошенко

Ганна ЛЮТА

Засідання та рішення РНБОУ 6 травня, принаймні, публічно оголошені, на кшталт "одкровень" Порошенко: РНБОУ схвалив комплекс заходів, в зокрема, диверсифікацію поставок газу. Яких конкретно заходів? Хто їх буде фінансувати і впроваджувати? Янукович з Бойком в свій час теж не заперечували проти диверсифікації газопостачання в Україну, зокрема проти реверсних. Але, ймовірно, з інших причин...

Можна подумати, що 23 роки в Україні ніхто навіть не здогадувався, що боротьбу з монополіями Ахметова, Коломойського, Фірташа та ін. в енергетиці шантаж, навіть дуже активний (на перший погляд) з боку держави, не зупинить. Не кажу вже про те, як з'явилися ці монополії – з легкої руки державних діячів усіх часів того ж держави.

І що, в країні ну ніхто не знав, що Єврокомісія вимагає не тільки від учасників ЄС, але і від кандидатів та асоційованих членів, а Україна як сторона (учасниця) Європейського енергетичного співтовариства зобов'язана диверсифікувати енергопостачання? Хоча б спробувати забезпечити енергопостачання з одного джерела і по одному маршруту не більше 30% від потреби країни в енергоносіях.

Для європейців формула жорсткіше – по 20%. Але Україну частково рятує власний видобуток природного газу, нафти, конденсату, вугілля та торфу.

І таким способом мінімізувати энергориски, в першу чергу для себе, а заодно і для європейських сусідів. Ефективність використання диверсифікованих енергопостачань - окрема глобальна тема.

Далі схоже на мантру. В енергетичній галузі України необхідно навести порядок, заявив президент України Петро Порошенко: демонополізація, деолігархізації і диверсифікація енергетичного ринку будуть продовжені, як необхідні принципи забезпечення його безпеки. "Сподіваюся, сьогодні ми приймемо рішення, які повернуть здоровий глузд, елементарний порядок і економічну конкуренцію на ринку електроенергії і тісно пов'язану з ним шахтарську галузь, яка потребує чіткого, прозорого механізму ціноутворення на вугілля", - підкреслив глава держави.

Шкода, що Григоришинця пафосна мова Порошенко не зворушить. Втім, як і решти, навіть миниэнергоолигархов...

"Політика деолигархизации і демонополізації повністю відповідає національним інтересам у сфері безпеки. І я впевнений в тому, що ні я, як президент, ні уряд, ні Верховна Рада від цього курсу не відмовимося, хто б і що б не намагався Україну і мене як президента шантажувати- ні так званими "шахтарським батальйонами", дві третини з яких становили "титушки", ні так званими приватними арміями, ні інформаційними диверсіями, які сьогодні намагаються запускати проти мене і проти України", - заявив Порошенко.

За словами президента, монополій в електроенергетиці, так само, як і іншим монополіям, буде покладено край. "А це вже "лампочку Ілліча" хоч бери і перейменовуй - настільки глибоко там все було приватизовано і сконцентровано", - зазначив Порошенко.

Більшу частину ринку вугілля та електроенергетики України контролює олігарх Рінат Ахметов, чимало – Григоришин. Так чиїм ім'ям нині назвемо "лампочку Ілліча"? Особливо, якщо врахувати, що і лампочки вже не ті (все більше енергоекономні –громадяни хоча б таким способом намагаються економити), і енергосистема в процесі "глибокої" не розпочатої реформи. Незважаючи на прийнятий більше року тому цілком європейський закон "Про ринок електроенергетики".

Також напередодні стало відомо, що суд відмовив Генпрокуратурі в проханні визнати незаконною приватизацію "Донбасенерго" другом Януковича - компанією "Енергоінвест Холдинг" Ігоря Гуменюка.

"Стояв, стою і буду стояти на сторожі національних інтересів. Невдоволення "потерпілих" (олігархів. – Г. Л. я розумію, але не раджу чинити опір. Державі слід віддати державне, а робити бізнес за рахунок власних приватних ресурсів, і не включати ні кредитні борги, ні витрати на приватні армії, ні інші витрати, які не мають відношення до собівартості, вартість тонни нафти, кубометра газу, вартість кіловат-години", - цитує президента його прес-служба.

Глава держави звернув увагу, що в паливно-енергетичному комплексі починають діяти європейські правила. (Йому, напевно, з Банкової видніше... А домогосподарства поки евродействий не помітили і з жахом чекають з дня на день платіжок з новими тарифами.) У зв'язку з цим він нагадав про підписання ним закону "Про ринок природного газу", розробленого спільно з Європейським енергетичним співтовариством. "Гарантую, що ніхто більше не потрапить до рейтингу "Форбс", знімаючи вершки з використанням можливостей державних монополій, з традиційно корупційного середовища у газовому секторі".

Віддає собі Порошенко звіт в тому, що для того, щоб практично заробив прийнятий парламентом і підписаний ним Закон України "Про ринок природного газу" необхідно прийняти ще мінімум 25 законів, поправок до чинних законодавчих актів і відповідні підзаконні акти?! І це треба встигнути зробити до жовтня.

"Держава ні для кого не буде більше "дійною коровою". Дикий капіталізм в цій галузі з прийняттям цього закону ("Про ринок природного газу". – Г. Л.), відповідних нормативних актів повинен закінчитися. Хочу, щоб це почули скрізь: і в Києві, і у Відні".

Як повідомляло ZN.UA, олігарх Дмитро Фірташ, який зараз перебуває під судом в Австрії, має величезний вплив на ринок газу в Україні.

"Саме в цьому напрямку слід розглядати і арешт 500 млн кубометрів газу, які Генеральна прокуратура разом з Міністерством внутрішніх справ здійснила в компанії Ostсhem", - додав президент. За його словами, це не вибіркове ставлення.

Заарештувати полмиллирда газу в ПСГ або газопроводі – справа нехитра, хоч і клопітка. Але де хоч якісь докази?! І де акти прийому-передачі газу, технічні та комерційні (саме вони можуть бути доказом в суді), в тому числі і того, що поставлені ще при Януковичі 4,8 млрд кубометрів газу "від Фірташа", це незаконно? Або принаймні за демпінговою ціною "Газпрому" поставлені в Україну кілька років тому, для хімзаводів Фірташа та інших бажаючих "співробітників Сім'ї"? Хто за це відповість? Стрілочник, тобто на той момент глава "Газу України" Швидкой? Яким чином слідчі Авакова (МВС) доведуть як мінімум неконкурентність цієї угоди? А її незаконність?! Міністр Аваков напише у соцмережі?

Порошенко нагадав, що раніше Верховна Рада прийняла закон, що дозволяє державі повернути під своє управління найбільшого монополіста на ринку нафти компанії "Укрнафта".

Як раніше повідомляло ZN.UA, що належить державі на 50%+1 акція компанії "Укрнафта" поки що контролює екс-губернатор Дніпропетровщини олігарх Ігор Коломойський, якому також належить пакет з близько 43% акцій компанії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі