Бельгія поборола американського воротаря і вийшла у чвертьфінал

Бельгія поборола американського воротаря і вийшла у чвертьфінал Тім Хорвард не втримав свої ворота на замку в додатковий час © USA Today
Тім Ховард тримав свої ворота на замку понад 90 хвилин. Але врешті-решт наполегливість гравців Бельгії принесла свій результат.

У заключному протистоянні 1/8 фіналу ЧС-2014 Бельгія здолала США 2:1. В основні 90 хвилин команди не змогли виявити переможця, завершивши два тайми з рахунком - 0:0.

Однак в овертаймі бельгійці двічі вразили ворота Тіма Ховарда і зуміли оформити вихід до чвертьфіналу.

Таким чином, в 1/4 фіналу Бельгія зустрінеться з Аргентиною, яка також впоралася зі Швейцарією в овертаймі. Поєдинок відбудеться 5 липня о 19:00 на столичному стадіоні "Національний".

З перших хвилин зустрічі американці опинилися в ролі сторони, що обороняється - Бельгія включила свою швидкість, а молодечий запал раз у раз приводив до небезпечних моментів біля воріт США. Їх захищав голкіпер Тім Ховард, який вміло гасив усі потуги суперника. Польові гравці "зірково-смугастої" команди ніяк не могли перехопити ініціативу, щоб провести хоча б одну атаку. Першого удару єдиний яскраво виражений форвард в їхньому складі завдав на 20-й хвилині.

На початку другого тайму американців врятувала поперечина воріт - після удару Дівока Орігі. І таких ситуацій, коли бельгійцям треба було всього лише завдати вирішального удару, було предостатньо. Однак вони вони програвали або Говарду, або просто не виявляли холоднокровність.

Долю гри вирішив вихід на поле бельгійського форварда Ромелу Лукаку на старті першого додаткового тайму. Спочатку нападник влаштував сольний прохід, але переграти Тіма Ховарда не зміг. На добиванні першим виявився Кевін Де-Брейне, який і відправив м'яч точно у ворота. Другий свій вихід до воріт Лукаку все-таки зміг реалізувати, зробивши рахунок 2:0. Однак на початку другого додаткового тайму американці змогли відіграти один м'яч зусиллями Джуліана Гріна.

На більше їх не вистачило: коли збірна США всіма силами пішла вперед, було занадто пізно.

Чемпіонат світу

1/8 фіналу

Бельгія - США - 2:1 д.в. (0:0, 0:0, 2:1)

Голи: - Де-Брейне, 93 (1:0). Лукаку, 105 (2:0). Дж.Грін, 107 (2:1).

Бельгія: Куртуа, Алдервейрелд, Компані, Ван Бюйтен, Фертонген, Мертенс (Міральяс, 60), Вітсель, Феллаїні, Де-Брейне, Азар (Шадлі, 111), Орігі (Лукаку, 91).

США: Ховард, Джонсон (Йедлін, 32), Гонсалес, Беслер, Кемерон, Біслі, Бедоя (Грін, 105+2), Джоунс, Бредлі, Зусі (Вондоловскі, 72), Демпсі.

Попередження: Кемерон, 18. Компані, 42.

Судді: ХАЙМУДІ (Алжир), Ашик (Марокко), Етшиалі (Алжир).

1 липня. Салвадор. Стадіон "Фонте Нова".

Таким чином, США не зуміли у другій мундіаль поспіль вийти у чвертьфінал і хоча б повторити свій успіх 2002 року, коли вони спочатку здолали Мексику 2:0, а потім поступилися Німеччині 0:1 в 1/4 фіналу.

Бельгійці ж, як відзначають багато фахівців, як ніколи близькі до повторення історичного виступу на ЧС-1986. Тоді, нагадаємо, "Червоні дияволи" посіли четверте місце - слідом за суперзбірними Аргентини, Німеччини та Франції.

Нагадаємо, Бельгія здолала у групі збірні Алжиру 2:1, Росію-1:0 і Корею 1:0. Зазначимо, що бельгійці стали четвертою європейською збірною, яка пробилася у чвертьфінал. !zn