Черга за довгим юанем

Поділитися
Китай і Україна знайшли спільну мову в сільському господарстві

Часи, коли Україна цікавила Китай як ринок збуту своїх товарів "широкого вжитку" або як виробник зброї та металургійної сировини, поступово відходять в історію. Як з'ясувалося, нашій країні є що ще запропонувати економіці КНР, яка бурхливо розвивається.

Під час кризи 2008 р., коли зростання української економіки зупинилося, а за багатьма показниками пішло в мінус, залишалася одна галузь, котра не тільки не впала, а й продемонструвала певні успіхи. Це сільське господарство. І сьогодні 25% експортних надходжень країни забезпечує саме реалізація агропродукції.

При цьому в АПК є значні передумови для продовження зростання, - дедалі більшу зацікавленість у розвитку українського сільського господарства останніми роками демонструє Китай. І співпрацю з Піднебесною в агропромисловому секторі український уряд називає своїм пріоритетом. Адже потенційні китайські інвестиції в агрокомплекс України вражають, - створений наприкінці минулого року Китайсько-український фонд інвестування планує залучити до 6 млрд дол. на розвиток сільського господарства нашої країни. Уже у 2013 р. фонд планує інвестувати 600 млн дол. у спеціально відібрані для цього проекти. У пріоритеті - будівництво в Україні заводів для виробництва засобів захисту рослин та добрив, які імпортуються сьогодні майже повністю, і використання нових технологій підвищення врожайності та продуктивності скотарства й птахівництва.

Інтерес Китаю до аграрного сектора України зрозумілий: на території КНР проживає майже 22% населення Землі, а фонд сільгоспугідь становить трохи більше 7% від загальносвітових, прісної води - всього 5,8%. Обмеженість ресурсів не дозволяє країні повною мірою забезпечити своїх громадян продовольством, тому Китай стає дедалі активнішим імпортером агропродукції різних держав та континентів.

Оскільки далекосхідний гігант зацікавлений у довгострокових поставках якісної сільгосппродукції, він готовий активно інвестувати в її спільне виробництво.

Одним із перших спільних проектів стала угода між Сіньцзянською виробничо-будівельною корпорацією, представники якої минулого тижня прибули в Україну, і агрохолдингом KSG Agro - про встановлення систем краплинного зрошення сільськогосподарських угідь.

"Рівень життя населення Китаю невпинно зростає, відповідно, зростають і потреби в якісних продуктах харчування. Тому китайці їздять зараз по світу в пошуках місць, де цю продукцію можна вирощувати й купувати. При цьому вони готові вкладати в розвиток спільних проектів у сфері АПК солідні кошти, оскільки самі зацікавлені в доброму результаті. Торік уже було укладено контракт про поставки української кукурудзи Державною продовольчо-зерновою корпорацією України в обмін на кредит на суму 3 млрд дол. від Експортно-імпортного банку Китаю. На ці кошти Україна планує закупити новітню сільськогосподарську техніку та сучасні гербіциди й пестициди, що, безперечно, позитивно позначиться на розвитку галузі", - зазначив Василь Яблонський, експерт Національного інституту стратегічних досліджень.

Систему краплинного зрошення, під яку зараз залучаються китайські інвестиції, буде встановлено на 20 тис. га орної землі в Дніпропетровській і Херсонській областях, а також у Криму. Обладнати один гектар такою системою коштує близько 1 тис. дол., отже загальна вартість проекту становитиме близько 20 млн дол.

"Китай потребує поставок якісної продукції, і він вважає Україну країною з нормальним станом екології. Їм дуже цікаво виробляти й поставляти звідси сільгосппродукцію без ГМО. Китайська сторона поставлятиме нам обладнання та матеріали, а ми у відповідь - вироблену продукцію. Реалізація цього проекту дозволить збирати не 4-5 тонн кукурудзи з га, а
14 тонн, що дасть можливість отримати прибуток і нам, і китайській стороні за рахунок зниження ціни на продукцію, яку вони отримуватимуть", - зазначив Сергій Касьянов, голова ради директорів KSG Agro.

Оскільки китайці мають намір закуповувати велику частину цієї продукції, крім інвестицій та нових технологій, українська сторона отримає ще й надійний ринок збуту. Як очікується, до інвестиційних проектів із Китаєм незабаром підключаться й інші вітчизняні агрофірми.

За словами Касьянова, підвищення ефективності виробництва допоможе KSG у кілька разів збільшити обсяг продукції для продажу всередині країни (насамперед у Дніпропетровському регіоні). А частина врожаю, яка перевищуватиме потреби вітчизняного ринку, вирушить у КНР.

Китайці неодноразово підкреслювали свій інтерес до українського АПК. Теоретично, їх цікавить усе, що виробляє наш агробізнес, але для них принциповим питанням є гарантія захищеності своїх інвестицій та перспективи розвитку бізнесу. І тут уже слово за урядом. За минулий рік капітальні інвестиції в АПК України збільшилися на 5,7%, а, з огляду на нинішній інтерес Китаю, найближчим часом є всі шанси довести цю цифру до двозначної.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі