Бекешкіна: Чим більше людина постраждала від економічної кризи, тим менше їй хочеться демократії

Поділитися
Чим більше людина постраждала від економічної кризи, тим менше їй хочеться демократії, свідчать дані опитування фонду «Демократичні ініціативи»...

Чим більше людина постраждала від економічної кризи, тим менше їй хочеться демократії, свідчать дані опитування фонду «Демократичні ініціативи». Проте це не означає схильності до підтримки авторитаризму, а виражається в байдужості до того, який режим існуватиме в країні, розповіла в інтерв'ю «ДТ» науковий керівник фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

«Останнє дослідження Інституту соціології показало, що чим більше людина постраждала від економічної кризи, тим менше їй хочеться демократії, - розповіла Бекешкіна. – Здавалося б, ось воно, те, про що постійно говорять політики: на тлі економічних негараздів народ захоче авторитаризму. Але це не так. Як з’ясувалося, чим більше людина постраждала від кризи, тим більше вона схильна не до підтримки авторитарного режиму, а до байдужості в питанні, який режим країні потрібен».

При цьому серед пріоритетів демократії українці поставили виборність органів влади на останнє місце за важливістю.

«Відповідно до опитування, найголовніша характеристика демократії для людей — це рівність усіх громадян перед законом (74%). Але треба сказати, що вони включають у своє розуміння демократії й такі риси, яких це поняття насправді не передбачає. Забезпечення права на працю відзначили 59%», - розповіла соціолог.

Важливим для українців залишається питання захищеності від можливого державного свавілля, відзначила соціолог.

«Далі — захищеність від зловживань влади, вона важлива для 47% респондентів. Особисту недоторканність громадянина зарахували до пріоритетів демократії 34%, а ось свободу слова, поглядів, переконань — усього 27% опитаних. Можливість контролю над рішеннями влади вважають важливою для себе лише 26%. Виборність органів загальнонаціональної влади важлива для 11%, а місцевої влади — для 9%. Можна навіть сказати, що люди розчаровані в інституті виборів», - додала Бекешіина.

Докладніше про це читайте в статті Ірини Кириченко «Нестійкий «кентавр» наший демократії» в свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі