Жителі російського Кисельовську попросили притулку в Канаді. У Трюдо відповіли на звернення

11 червня 14:53

Мешканці Кисельовську Кемеровської області РФ попросили Джастіна Трюдо про надання притулку через зміни клімату.

 

Канада зможе розглянути питання про надання статусу біженців жителям Кисельовську з Кемеровської області, які попросили про це прем'єр-міністра Джастіна Трюдо, тільки після їх від'їзду з Росії. Про це повідомляє "Радио Свобода" з посиланням на прес-службу міністерства громадянства та імміграції Канади.

9 червня півтора десятка жителів Кисельовську записали відкрите звернення до Джастіна Трюдо і генсека ООН Антоніо Гутерриша з проханням надати статус біженця в північноамериканській країні і розмістили його на YouTube. Лист із аналогічним змістом відправили також в посольство.

"Ми змушені жити в умовах екологічного лиха, поруч з розрізами, на яких постійно проводять вибухи... Власники вугільних підприємств ніяк не компенсують збитки, які наноситься жителям в процесі відкритого видобутку вугілля. Багато наших чиновників, які мають слідкувати за безпекою навколишнього середовища, встають на бік вугільників, захищають їхні інтереси, а не інтереси дітей, які живуть біля підніжжя відвалів", – кажуть мешканці у зверненні.

За словами жителів міста, через активний видобуток вугілля серед місцевого населення збільшилася кількість онкохворих. Діти перестали гуляти на вулиці через брудне повітря. Взимку в регіоні випав чорний сніг.

Останньою краплею стали підземні пожежі, одна з яких сталася 4 червня. Через сильне задимлення багатьом сім'ям довелося залишити свої будинки.

"Ми втомилися чекати на зміни. Вони якщо і є, то тільки в гіршу сторону ... Якщо це нам не може дати Російська Федерація, значить ми будемо шукати можливість жити в інших країнах, де людей більше цінують ... Ми обрали Канаду тому, що там схожий з нашим регіоном клімат. Щоб потім не говорили, що ми просто захотіли переїхати в теплі країни. Нам не важливо куди, головне, щоб в 100 метрах від будинку не було розрізу", - зазначив ініціатор звернення Віталій Шестаков.

Уряд Канади повідомив, що питання про переселення в Канаду можна розглянути, тільки якщо жителі Кисельовську є біженцями згідно з Конвенцією, як це визначено в Законі про імміграцію та захист біженців. Біженець, згідно Конвенції – це особа, яка перебуває за межами своєї країни і через обґрунтований страх переслідування не бажає до неї повертатися. В уряді Канади пояснили, що переслідування може бути через расову приналежность, релігію, національність, належність до певної соціальної групи або політичних переконань. При цьому рішення про статус біженця через зміни клімату, про який у своєму зверненні заявили жителі Кисельовську, приймається на індивідуальній основі, додали в міністерстві Канади.

Чиновники Кемеровської області РФ, яким губернатор регіону Сергій Цивіль доручив зустрітися з городянами, які попросили про притулок у прем'єр-міністра Канади, повідомили, що екологічні проблеми у місті Кисельовську швидко вирішити не вдасться. За інформацією чиновників, місто практично стоїть на вугільних розрізах.