Євросоюз відновив широкі санкції проти Венесуели

06 листопада 15:55

Санкції спрямовані на те, щоб не заподіяти шкоди населенню Венесуели, розповіли в ЄС.

 

Через триваюче погіршення положення Венесуелі Європейський союз вирішив відновити цільові обмежувальні заходи, що діятимуть до 14 листопада 2019 року. Санкції передбачають ембарго на постачання зброї і заборону на поїздки, заморожування активів 18 посадових осіб, відповідальних за порушення прав людини, за підрив демократії і верховенства права, повідомили в Раді ЄС.

Рада ЄС завпровадила цільові обмежувальні заходи відносно Венесуели 13 листопада 2017 року. Вони включали ембарго на зброю та обладнання для внутрішніх репресій, а також заборону на поїздки і заморожування активів 18 осіб (7 осіб з 22 січня і 11 з 25 червня), які обіймають офіційні посади.

"Ці заходи покликані сприяти заохоченню демократичних спільних рішень для забезпечення політичної стабільності в країні, та дозволяють їй вирішувати нагальні потреби населення. Ці цільові заходи є гнучкими, оборотними і спрямовані на те, щоб не заподіяти шкоди населенню Венесуели", - йдеться в повідомленні Ради ЄС.

ЄС неодноразово підтверджував свою готовність допомогти знайти демократичний вихід з нинішньої багатоаспектної кризи шляхом проведення сумлінних і орієнтованих на конкретні результати переговорів, в тому числі зі всіма відповіднми політичними діячами Венесуели.

Міністри закордонних справ ЄС обговорили ситуацію у Венесуелі та її вплив у регіоні на своєму останньому засіданні 15 жовтня і підтвердили цю позицію. Оскільки криза може бути вирішена лише через політичний процес, вони домовилися вивчити можливість створення контактної групи, яка могла б, при виконанні умов, допомагати у сприянні такому процесу.

1 листопада президент США Дональд Трамп підписав указ про введення санкцій проти Венесуели, які стосуватимуться, зокрема, експорту її золотих запасів.