Євросоюз активізує роботу щодо боротьби з гібридними загрозами після отруєння в Солсбері

13 червня 08:37

У листопаді 2019 року ЄС і НАТО проведуть спільні навчання за "гібридним сценарієм".

 

Європейська рада закликає до посилення протидії сучасним гібридним загрозам, зокрема у межах співпраці Європейського Союзу та НАТО, повідомила верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні. Боротьба з ними буде посилена після отруєння у британському місті Солсбері екс-офіцера ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

"Особливо після атаки в Солсбері Європейська рада закликала до посилення дій ЄС із кібербезпеки, стратегічної комунікації і контррозвідки, але при цьому в тісній співпраці з НАТО - у хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних проблемах. Наразі ми працюємо над вирішенням цих завдань", - зазначила Могеріні під час свого виступу на пленарній сесії Європейського парламенту в Страсбурзі.

За словами Могеріні, наразі її відомство готує документи, що стосуються протидії гібридним загрозам у співпраці з НАТО: спільне повідомлення про діяльність за підсумками Солсбері, доповідь про здійснення 22 спільних операцій НАТО-ЄС у гібридних загрозах і 15-у доповідь про перебіг роботи над союзом безпеки. Їх планується представити Єврораді 28-29 червня.

"Наші співробітники в Євросоюзі та НАТО щодня працюють разом над гібридними загрозами в різних контекстах", - пояснила Могеріні.

За словами голови дипломатії ЄС, такі спільні навчання ЄС і НАТО відбудуться в листопаді 2019 року. Як і навчання 2017 року, вони ґрунтуватимуться на гібридному сценарії і будуть спрямовані на синхронізацію реакції на кризу Євросоюзу і Північноатлантичного альянсу.

Нагадаємо, ОЗХЗ завершила розслідування інциденту в британському Солсбері, де 5 березня нервовопаралітичною речовиною "Новачок" були отруєні екс-співробітник ГРУ Сергій Скрипаль і його донька.

18 травня з лікарні виписали Сергія Скрипаля, кількома тижнями раніше, 10 квітня, була виписана його донька Юлія. Як повідомлялося, після одужання Скрипалі можуть змінити імена та переїхати з міркувань безпеки.

У відповідь на замах на Скрипалів британський уряд ініціював висилку 23 російських дипломатів, до неї приєдналися країни НАТО, Європейського союзу та їхні партнери. Солідарність з Великою Британією висловили 28 держав, які вислали майже 150 російських дипломатів.

Крім того, анульована акредитація семи російських представників при НАТО.

Детальніше про ситуацію довкола отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичний скандал із висилкою російських шпигунів під дипприкриттям читайте у матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".