Європарламентарі закликали Меркель відмовитися від участі ФРН в "Північному потоці-2" - ЗМІ

07 листопада 01:30

Підписанти нагадали, що після запуску "Північного потоку-2" Німеччина передасть у руки Росії 80% поставок газу і стане практично повністю енергетично залежна від цієї країни.

 

69 європарламентарів і 20 політичних діячів країн, що входять до складу Євросоюзу, подали федеральному канцлеру Німеччини Ангелі Меркель прохання із закликом переглянути рішення щодо участі Німеччини у спорудженні російського газопроводу "Північний потік-2", повідомляє видання Postimees.

"Просимо вас, пані канцлер, щоб ваш уряд переглянув та змінив свою політику щодо "Північного потоку-2 ". Перестаньте гальмувати роботи, пов'язані з Газовою директивою. Підтримайте позицію Єврокомісії, ЄП. Дайте президенту Росії зрозуміти, що Німеччина підтримуватиме своїх партнерів по ЄС і Україну. Виберіть європейський шлях, а не шлях "Німеччина - найголовніше", - цитує лист парламентаріїв до Меркель видання.

Крім цього, нагадують підписанти, після запуску "Північного потоку-2" Німеччина передасть до рук Росії 80% поставок газу і стане практично повністю енергетично залежна від цієї країни, що незмінно вплине на весь Європейський Союз. Критики нагадали Меркель, що з ними солідарні країни Балтії, НАТО і США.

"Поводячись недалекоглядно, Німеччина зневажає принципи солідарності ЄС (...). Ваш уряд не керується правильним пріоритетами, пані канцлер. Ми просимо, змініть курс", - сказано в листі.

В кінці липня розпочалися роботи з прокладання труб в рамках будівництва газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря до Німеччини. Вже в жовтні судно Audacia компанії Allseas приступило до трубопрокладання на німецькый ділянці газопроводу "Північний потік‑2", де також веде роботи судно Castoro Dieci.

Також компанія Nord Stream 2 AG подала заявку на альтернативний маршрут будівництва "Північного потоку - 2" в обхід Данії, яка відмовилася погодити будівництво на своїй території.

В рамках проекту "Північний потік-2" по дну Балтійського моря прокладуть трубопровід для доставки російського газу в Європу. Потужність газопроводу - 55 млрд куб. м. газу в рік, вартість проекту - €9,5 млрд.

Детально про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте у матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".