ВПС ядерної Індії вдарили по території ядерного Пакистану, загинули 300 осіб — МЗС

26 лютого 12:25

В МЗС Пакистану заявили, що після такого удару у Ісламабаду є "право на відповідні дії".

 

Група літаків Військово-повітряних сил Індії завдала удару по позиціях бойовиків угрупування "Джаїш-е-Мухаммад" в Пакистані. У Міністерстві закордонних справ Індії заявили, що наліт було проведено "через небажання влади Пакистану розібратися з терористичною загрозою на своїй території".

Також у МЗС пояснили удар тим, що на цій території готують бойовиків для нових атак проти Індії. В результаті авіанальоту, за словами індійських дипломатів, ліквідовано 300 бойовиків.

Індія, і Пакистан володіють ядерним арсеналом.

Раніше прем'єр-міністр Пакистану Імран Хан заявив у вівторок, що його країна не має жодного відношення до вибуху смертника, в результаті якого загинули 40 індійських солдатів в Кашмірі, додавши, що напруженість може тільки послабити діалог, але офіційний Ісламабад помститься, якщо піддасться нападу з боку Індії

Читайте також: Прем'єр ядерної країни загрожує іншій ядерній державі

Індія і Пакистан претендують на розділену територію Кашміру в цілому. Повстанці борються з індійським контролем з 1989 року.

Більшість кашмірців підтримують вимогу повстанців про об'єднання території або під владою Пакистану, або в якості незалежної країни, а також беруть участь у вуличних громадянських акціях протесту проти контролю Індії.

Варто відзначити, що розділ Кашміру не закріплений офіційними угодами про кордони. Регіон на індійську та пакистанську частини розділяє лінія контролю, яка не має юридичної сили. Частину території Кашміру Пакистан передав Китаю у 1963 році. Незважаючи на те, що Кашмір населений переважно мусульманським населенням, влада регіону у 1947 році прийняла рішення про його приєднання до Індії, що Пакистан не визнав. Це спровокувало конфлікт між двома державами, який призвів до встановлення в 1949 році лінії припинення вогню, яка розділила регіон. З тих пір радикальна частина мусульманського населення, що залишилася в індійській частині регіону, веде збройну боротьбу за приєднання до Пакистану. Обстановка в регіоні стабілізувалася після укладення у 2003 році угоди про перемир'я, яке тим не менш, періодично порушується.

Детальніше про конфлікт у Кашмірі читайте в матеріалі Михайла Соколовського "Півстоліття на грані війни" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".