Війни майбутнього відбуватимуться у віртуальному просторі з використанням штучного інтелекту — дипломат

17 вересня 09:41

Путін також віддав розпорядження готувати російську стратегію зі штучного інтелекту.

 

Користуючись прийнятою нині термінологією, слід визнати, що війни завжди були "гібридними", просто контекст і масштаб "гібридизації" сильно відрізнявся. Війни майбутнього, швидше за все, відбуватимуться у віртуальному просторі з використанням штучного інтелекту. Уже в межах простягнутої руки часи, коли обчислювальна потужність процесорів досягне продуктивности людського мозку. І тоді невідомо, хто опікуватиметься безпекою, - усе ще людина чи вже її аватар.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Сергій Корсунський, директор Дипломатичної академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України, Надзвичайний і Повноважний Посол України. За його словами, США і Китай розуміють це й інвестують десятки мільярдів у те, що неможливо перемогти, але цілком реально організувати й очолити, - технологічний прогрес. Якщо подивитися на список перших 20 технологічних компаній світу, то серед них - 11 американських і 9 китайських.

"Поки Європа продовжує розмірковувати про формати й контекст майбутніх багатосторонніх договорів про обмеження звичайних і не зовсім звичайних озброєнь, вони йдуть у відрив, і це при тому, що Путін також віддав розпорядження готувати російську стратегію штучного інтелекту, - зазначає дипломат. - Це дуже небезпечно. Європа повинна почати думати по-новому, інакше "головним доглядачем" простору від "Ванкувера до Владивостока" цілком може виявитися ескадрилья літаючих добре озброєних роботів, названих на честь їхнього прадіда - руйнівного вірусу Petya - і керованих ШІ. Нам тоді залишиться сподіватися тільки на якийсь WannaCry, котрий зможе їх приборкати".

Детальніше про сучасні технології та європейську безпеку читайте у статті Сергія Корсунського ""Оборонний суверенітет" Європи в епоху DeepFake" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".