Вірменія стала країною року за версією The Economist

19 грудня 13:11

До трійки претендентів увійшли Ефіопія і Малайзія.

 

Британський журнал The Economist щорічно складає рейтинг країн, які досягли найбільшого прогресу в демократії. У 2018 році видання визнало цією країною Вірменію.

До трійки претендентів на звання "країни року" увійшла Малайзія, де виборці на парламентських виборах проголосували за опозицію, відмовившись підтримати партію прем'єр-міністра Тун Разака, оскільки той не зміг пояснити, звідки на його банківському рахунку виявилися 700 мільйонів доларів. Видання також розглядало варіант назвати "країною року" Ефіопію, де до влади прийшов реформатор Абія Ахмед, який звільнив політв'язнів, надав значну свободу ЗМІ і пообіцяв провести конкурентні вибори в 2020 році. Зазначається, що Ефіопія не була обрана, оскільки є сумніви щодо того, чи зможе новий прем'єр-міністр впоратися з проблемою етнічного насильства.

The Economist пише, що "автократії рідко помирають, але саме це сталося у Вірменії".

"Протести, що спалахнули після спроби президента Сержа Саргсяна залишитися при владі, досягли своєї мети – Путінський ставленик був вигнаний, ніхто не був убитий, а Росії не дали приводу для втручання", - зазначив журнал.

Редакція видання звертає увагу на те, що територіальний конфлікт між Вірменією і Азербайджаном "може спалахнути в будь-який момент", однак "нація розвивається у неспокійному регіоні".

"Саме тому Вірменія є країною року за нашою версією", - підкреслює The Economist.

Як повідомлялося, 9 грудня у Вірменії відбулися перші в історії країни позачергові парламентські вибори. Вони також стали першими загальними виборами після того, як Саргсян, який був президентом Вірменії протягом десяти років, подав у відставку з поста прем'єр-міністра через кілька днів після призначення на тлі масштабних вуличних протестів. Перед закінченням його президентських повноважень конституцію Вірменії було змінено, країна стала парламентською республікою, реальна влада перейшла до рук глави уряду.

Детальніше про результати дострокових парламентських виборів у Вірменії читайте у статті Олексія Коваля "Парламент на трьох" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".