Вільям Барр приведений до присяги на посаді генерального прокурора і міністра юстиції США - ЗМІ

15 лютого 04:07

Вільям Барр займає посаду міністра юстиції і генпрокурора другий раз. Перший раз це було при Джорджі Буші-старшому.

 

В Білому домі привели до присяги в якості нового міністра юстиції і генерального прокурора країни Вільяма Барра. Церемонію приведення до присяги провів голова Верховного суду США Джон Робертс. Фотографії церемонії опублікувала прес-служба Білого дому.

Церемонія пройшла в закритому режимі в Овальному кабінеті Білого дому в присутності президента Дональда Трампа, родичів Барра, а також ряду членів адміністрації.

Кандидатура Барра була затверджена більшістю голосів (54 проти 45) напередодні. Президент Трамп висунув 68-річного Барра на посаду генерального прокурора ще на початку грудня. Барр, який очолював міністерство юстиції з 1991 по 1993 рік (при Джорджі Буші-старшому) , за словами Трампа, "користується повагою як серед республіканців, так і демократів". Коли Трамп висунув кандидатуру Барра, він назвав його "приголомшливою людиною" і "одним із самих шановних юристів в країні".

У зв'язку з призначенням Барр отримав контроль над Міністерством юстиції США, а також над розслідуванням спеціального прокурора Роберта Мюллера про передбачуване втручання Росії в американські президентські вибори і змові кампанії Трампа з Кремлем.

Барр під час слухань в юридичному комітеті Сенату по його кандидатурі запевнив законодавців, що зробить все можливе, щоб широка громадськість і конгресмени отримали якомога більше інформації про розслідування після його завершення, хоча частина розслідування буде засекречена.

У листопаді минулого року Трамп відправив у відставку з поста генпрокурора Джеффа Сешнса. Сешнс був призначений генпрокурором в лютому минулого року. Незабаром він взяв самовідвід від розслідування втручання Росії у вибори президента США в 2016 році, і справу доручили спецпрокурору Роберту Мюллеру. За даними The Washington Post, під час виборчої кампанії Сешнс як мінімум двічі зустрічався з російським послом Сергієм Кисляком. Це викликало різке невдоволення.