Вихід США з ракетного договору розтягнеться на півроку

05 лютого 01:30

Незважаючи на призупинення членства у ДРСМД, протягом шести місяців Вашингтон все ще буде пов'язаний його умовами.

 

Сполучені Штати планують дотримуватися положень Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД) протягом ще шести місяців, заявила представник Державного департаменту Ванесса Аскер, передає Інтерфакс у понеділок, 4 лютого.

Аскер зазначила, що незважаючи на призупинення членства у договорі, Вашингтон півроку буде пов'язаний його умовами.

"При цьому ми продовжимо вивчення можливих заходів у відповідь на порушення Росією договору. Ймовірно, це представить РФ додатковий стимул для того, щоб переглянути її думку щодо припинення дії ДРСМД", – зазначила представник Держдепартаменту.

Також, за її словами, Конгрес планує виділити фінансування у розмірі 48 млн доларів для запуску розробки нової системи озброєння та нових ракет середньої дальності. Аскер зазначила, що у Вашингтоні відкидають російські претензії з приводу важких безпілотних літальних апаратів США - Москва не раз заявляла, що ці БПЛА є порушеннями положень Договору.

"Договір дозволяє використання і тестування ракет-мішеней при дотриманні певних параметрів. Ми цих параметрів строго дотримуємося", – заявила чиновниця.

Довідка ZN.UA
Договір про РСМД був підписаний США та СРСР у 1987 році. Сторони зобов'язалися знищити балістичні і крилаті ракети наземного базування середньої (1000-5500 км) і малої дальності (500-1000 км), а також не виробляти і не розгортати озброєння цього класу в майбутньому.

1 лютого держсекретар США Майк Помпео анонсував вихід Сполучених Штатів з ДРСМД.США завершать вихід з Договору протягом шести місяців, якщо Росія не повернеться до виконання ДРСМД. Наступного дня президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія призупиняє участь у ДРСМД.

Раніше заступник державного секретаря США з контролю над озброєннями і міжнародної безпеки Андреа Томпсон заявила про те, що Сполучені Штати вимагають від Росії знищити ракету 9М729, наявністю якої Москва порушує ДРСМД - в цьому випадку угода може бути врятовано.

Детальніше про мотиви виходу США з ДРСМД читайте в статті Олексія Їжака "Дедалі ближче до ядерного раю" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".