В ЄС ініціювали створення Європейської прокуратури

13 жовтня 00:24

Новий орган Євросоюзу запрацює не раніше 2020 року.

 

20 країн Європейського союзу 12 жовтня підтвердили намір створити Європейську прокуратуру. Серед них: Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Естонія, Німеччина, Греція, Іспанія, Фінляндія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Португалія, Румунія, Словенія і Словаччина. Зараз ці ж країни є учасниками однойменної програми поглибленого співробітництва.

Метою Європрокуратури буде розслідування злочинів проти фінансових інтересів ЄС, повідомляє DW.

"Створення Європейської прокуратури є важливим кроком для європейського співробітництва в правоохоронній сфері, допоможе нам захистити гроші наших платників податків. Навіть коли злочинці будуть діяти на міжнародному рівні, ми тепер зможемо залучити їх до відповідальності", - заявив міністр юстиції Естонії Урмас Реинсалу.

зокрема, мова йде про такі злочини, як масштабне зловживання коштами фондів ЄС або махінації з відшкодуванням ПДВ.

Раніше голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Європрокуратура повинна також займатися і питаннями транскордонного тероризму.

Наголошується, що офіс прокуратури буде розташований в Люксембурзі. Точна дата початку роботи нового органу ЄС буде оголошена додатково Єврокомісією, однак прокуратура приступить до виконання обов'язків не раніше, ніж через три роки.

Нагадаємо, що 26 вересня президент Франції Емманюель Макрон виступив в університеті Сорбонни, де представив план масштабної реформи Європейського Союзу.

За його словами, це потрібно, щоб зробити його "більш інтегрованим, більш демократичним і більш конкурентоспроможним".

Французький президент висловився за посилення єврозони, зокрема, створення посади міністра фінансів і загального бюджету і навіть парламенту, окремо від Європарламенту.

Крім того, президент Франції пропонує змінити правила оподаткування в усіх країнах єврозони.