В ОБСЄ прийняли резолюцію проти "Північного потоку-2"

08 липня 03:24

Російські газопроводи у резолюції назвали чинниками зростання корупції та нестабільності в Європі.

 

Комітет з політичних питань і безпеки Парламентської асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі 39 голосами прийняв проект резолюції про енергетичну безпеку регіону, спрямований у тому числі і проти російського "Північного потоку-2", повідомляє 8 липня Deutsche Welle.

Завдяки зусиллям делегації США у ПА ОБСЄ, у проекті резолюції згадуються російські газопроводи "Північний потік-2" і "Турецький потік". Конгресмен Сполучених Штатів Лі Зелдін заявив, що "Північний потік-2" призведе до посилення залежності Європи від єдиного постачальника енергоресурсів і позначиться на країнах Центральної та Східної Європи; крім цього, американський політик заявив, що поява у регіоні російських газопроводів може "призвести до зростання корупції і нестабільності у регіоні".

Дісталося від Зелдіна і "Турецькому потоку", який назвали інструментом для посилення російського впливу на інші країни. Проти цієї поправки активно і різко виступила делегація Туреччини; оцінивши її, як "абсолютно необгрунтовану і помилкову", турецькі представники почали вимагати від США припинити перешкоджати іншим країнам самим вибирати, чи приєднуватися їм до того чи іншого російського газопроводу.

21 травня міністр енергетики США Рік Перрі за підсумками зустрічі з Зеленським анонсував санкції США проти "Північного потоку-2" і заявив про розробку в Конгресі відповідного законопроєкту.

Нагадаємо, 15 квітня Рада ЄС затвердила європейську газову директиву з урахуванням внесених поправок, яку в перспективі буде поширено на "Північний потік-2". Директива поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до блоку. Так, частини трубопроводів, що йдуть з третіх країн, прокладені по території Євросоюзу (зокрема внутрішніх водах), повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів.

Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" має бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

"Північний потік-2" потужністю 55 млрд куб. м на рік має бути прокладено від компресорної станції "Слов'янська" у Кінгісепському районі Ленінградської області до балтійського узбережжя Німеччини. Засновником і власником контрольного пакету акцій "Північного потоку-2" є російський газовий монополіст "Газпром".

Детальніше читайте в матеріалі "Транзит "нульового" перелому" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".