В аеропорту Ізраїлю утримували 140 українців в знак протесту проти відмови у в'їзді 35 ізраїльтянам

15 лютого 23:13

На кожну відмову у в'їзді в Україну ізраїльтянам Ізраїль повертає в рази більше українців.

 

В ізраїльському аеропорту Бен Гуріон в п'ятницю, 15 лютого, кілька годин поспіль утримували 140 українців. Людей затримали без пояснень і дозволу переміщатися по аеропорту, будь-яке пересування здійснювалося під конвоєм. Спеціальний радник міністра закордонних справ з питань ксенофобії та антисемітизму Ганна Вишнякова уточнила, що українців утримували в аеропорту протягом п'яти годин, відібравши у них паспорти.

Декількома годинами раніше Україна відмовила у в'їзді 35 ізраїльтянам з цілком законних причин: недостатньо коштів, не підтверджена мета візиту. У відповідь на це в Ізраїлі негайно заблокували в'їзд громадянам України, але цифра була в чотири рази вище. Про це у Facebook пише правозахисник і народний депутат Георгій Логвинський.

Після втручання Логвинского міждержавний конфлікт був тимчасово вичерпаний, люди з обох сторін звільнені.

"Керівники МВС Ізраїлю повідомили, що вони затримали цілий літак з України з 140 нашими громадянами в знак протесту. Зараз під мої гарантії 35 ізраїльтян пропущені, і всі 140 українців в'їхали на святу землю. Завдяки втручанню в двох країнах всі на волі. Проте, друзі, хочу повідомити, що якщо найближчим часом аеропорт Бен Гуріон не змінить своє ставлення до українців, ми і далі будемо діяти за принципом взаємності", - написав Логвинський.

За словами Логвинського, на кожне повернення з території України ізраїльтян, Ізраїль повертає українців в рази більше.

"Два роки на різних рівнях від Прем'єр-міністра, до міністра МВС Ізраїлю були дані обіцянки вирішити проблему з відмовами в'їзду нашим громадянам. Результати наших спілкувань якщо і дали позитивні зрушення, то незначні", - резюмував Логвинський.

Нагадаємо, що 20 липня минулого року під час візиту міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Ізраїлю з вищим керівництвом країни на політичному рівні були узгоджені всі пункти Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем, переговори щодо якої тривали майже шість років. Положення документа схвалили в рамках засідання Спільної українсько-ізраїльської комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва.

У березні 2018 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що сторони домовилися про підписання договору про ЗВТ. У грудні міністр економічного розвитку Степан Кубів спрогнозував, що Угоду буде підписано у першому кварталі 2019 року.