Український гігант Мрія став "прикриттям" для сумнівних оборудок Польщі з Китаєм – Wyborcza

20 травня 17:23

Польща купила більше мільйона масок за ціною, яка мінімум в чотири рази перевищує теперішню вартість.

 

У середині квітня український транспортний гігант Ан-225 "Мрія"привіз до Польщі з Китаю кілька сотень тонн медичної екіпіровки для боротьби з коронавірусом SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19. Ці маски виявилися занадто дорогими й неналежної якості. Польська Gazeta Wyborcza розповіла про те, як українська "Мрія" стала прикриттям для сумнівних оборудок між владою Польщі та Китаю, передає BBC.

Ан-225 на сьогодні є самим великим, важким і потужним транспортним літаком у світі. Його максимальна злітна маса становить 640 тонн. Приземлення такого літака у варшавському аеропорту імені Шопена на фоні введеного жорсткого карантину стало знаковою подією, яка аеропорт транслював в режимі реального часу.

Літак доставив до Польщі близько семи мільйонів медичних масок, включаючи респіратори стандарту FFP2 і FFP3, які повинні захищати медичний персонал від коронавірусу, сотні тисяч комбінезонів і шоломів. В цей час у Польщі йшла президентська компанія. Літак приїхав зустрічати прем'єр-міністр Матеуш Моравецькі, який подякував президенту Анджею Дуді за особистий вклад у боротьбу з вірусом.

Але виявилося, що респіратори не були сертифіковані для використання в Євросоюзі, а сертифікат якості, який надала для вантажу неназвана італійська компанія, не стосувалося медичного обладнання. У країні вибухнув скандал, який польська преса називала "Операція Антонов".

Gazeta Wyborcza дізналася, що 1,3 мільйона медичних масок купили в Китаї по два долари за штуку, в той час, як нинішня їх ціна разом зі знижками ледь була 0,5 долара. За весь вантаж, який надалі виявився нікому не потрібним, заплатив уряд Польщі. Wyborcza підкреслює, що бізнес зв'язки між країнами тривають.

Читайте також: У Нігерії поширюється нове смертоносне захворювання

"Тепер все відбувається по-тихому і без помпезності, що супроводжувала приліт "Мрії" 14 квітня. Чергова партія товару прибула до Вроцлава тиждень тому. На цей раз партію замовило Міністерство оборони, а доставив її Ан-124 "Руслан". Але зараз вже ніхто не поспішає брати за неї відповідальність", - написала Wyborcza.