Угорщина і далі блокує євроатлантичну інтеграцію України – Пристайко

28 грудня 13:32

Така позиція є небезпечною і непродуктивною, вважає глава місії України при НАТО.

 

Угорщина продовжує блокувати євроатлантичну інтеграцію України, незважаючи на позитивні для України висновки Венеціанської комісії щодо відповідності мовної статті закону про освіту міжнародним зобов'язанням. Так вважає голова місії України при НАТО Вадим Пристайко, передає "Укрінформ".

"Повинен визнати, що Угорщина не так читає висновки Венеціанської комісії, як всі інші. Особливо це відчувається в публічній площині. У непублічному вимірі, я вважаю, що угорська сторона зробила певні висновки, але, на жаль, їхні результати зовсім інші, ніж ми очікували", - сказав посол журналісту видання в Брюсселі.

За його словами, він не бачить з боку Угорщини готовності йти на зближення в цьому питанні.

"Втративши надію на застосування потужного міжнародно-правового важеля проти України, яким міг би стати негативний висновок Венеціанської комісії, Угорщина не відступила, а, навпаки, заявляє про готовність йти до кінця, захищаючи інтереси закарпатських угорців", - вважає посол.

Пристайко каже, що така позиція є небезпечною і непродуктивною.

Раніше голова МЗС Угорщини Петер Сійярто виступив за перегляд Угоди про асоціацію Україна-ЄС через український закон "Про освіту", який нібито порушує принципи цієї угоди.

Своєю чергою голова МЗС України Павло Клімкін заявив про те, що Київ допускає перегляд Угоди про асоціацію лише в контексті забезпечення чіткої європейської перспективи України.

Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Відповідно до статті 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти починатимуть навчатися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну.

Детальніше про ультиматуми і мотиви шантажу України з боку Угорщини читайте у статті "Будапешт показав Києву мова ультиматуму" оглядача відділу міжнародної політики Володимира Кравченка для тижневика "Дзеркало тижня.Україна".