У США засуджений колишній консультант Януковича та інших українських політиків Пол Манафорт

08 березня 04:12

Пола Манафорта, до загального здивування, засудили до дуже маленького тюремного терміну за його махінації з доходами.

 

Колишньому керівникові виборчої кампанії Трампа Полу Манафорту 7 березня винесено вирок: 3 роки 11 місяців позбавлення волі за податкові і банківські шахрайства, пов'язані з його роботою з консультування українських політиків.

У минулому році, повідомляє Reuters, суд присяжних визнав Манафорта винним у восьми пунктах і прийшов до висновку, що він приховав від Служби внутрішніх доходів мільйони доларів, зароблених ним під час консультування в Україні.

На оголошенні вироку Манафорт сказав, що його життя "в професійному і фінансовому плані - в руїнах" і попросив суддю Томаса Елліса про поблажливість.

Окружний суддя США Т. З. Елліс наклав дивно м'яке 47-місячне покарання на 69-річного Манафорта.

Елліс проігнорував федеральні керівні принципи винесення вироку, на які посилалися прокурори: передбачалося, що Манафорт за такий злочин може отримати від 19 до 24 років в'язниці.

Суддя зобов'язав Манафорта виплатити штраф у розмірі 50 000 доларів і відшкодувати понад 24 мільйонів доларів. Після виходу з в'язниці він повинен буде ще три роки перебувати під наглядом, йдеться в рішенні суду.

Манафорт - один з обвинувачених у справі про можливу змову команди Дональда Трампа з Кремлем. "Російське розслідування" веде спецпрокурор Роберт Мюллер. Однак звинувачення, за якими політтехнолога у четвер засудили до в'язниці, до втручання Росії в американські президентські вибори відношення не мають.

Крім президента-втікача Януковича, клієнтами Манафорта були Рінат Ахметов, Борис Колесніков, Андрій Клюєв і Сергій Тігіпко. На своїх українських клієнтах Пол Манафорт заробив 60 мільйонів доларів, а задекларував лише 14. Однак спілкування з Віктором Януковичем дорого обійшлося Манафорту, незважаючи на щедро оплачені послуги.

Чи залишать прокурори без опротестування такої несподівано м'який вирок стане зрозуміло трохи пізніше. Втім, розслідування щодо президентської кампанії Трампа, де Манафорт також проходить як обвинувачений, ще не закінчено.

Телеканал CNN з посиланням на неназване джерело 9 січня повідомив, що українські бізнесмени Сергій Льовочкін і Рінат Ахметов були ймовірними одержувачами даних соцопитувань про президентську кампанію 2016 року в США від екс-глави виборчого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта. Зокрема, видання пише, що в серпні 2016 року Манафорт повідомляв своєму бухгалтеру, що очікує надходження 2,4 мільйона доларів за роботу в Україні. Вірогідними відправниками грошей видання називає вище зазначених бізнесменів.

Раніше стало відомо, що Пола Манафорта, крім іншого, підозрюють також в обговоренні "мирного плану" для України з його найближчим помічником, росіянином Костянтином Килимником.