У США закликають до перерахунку голосів виборів президента у ключових штатах — The Guardian

23 листопада 12:02

Можливий перерахунок голосів у штатах Пенсільванія, Вісконсін і Мічиган.

 



Все більше вчених та активістів закликають владу США перерахувати голоси на президентських виборах 2016 року в ключових штатах, через те, що результати могли бути змінені іноземними хакерами.

Група аналітиків, яка переконує кампанію Гілларі Клінтон приєднатися до своєї боротьби, готується надати докладний звіт про свою стурбованість в конгрес і федеральні органи влади на початку наступного тижня. У цьому документі зазначаються результати у штатах Мічиган, Пенсільванія і Вісконсін, передає The Guardian.

"Я зацікавлена в перевірці голосування", - сказала Барбара Сімонс, радник комісії зі сприяння виборам США і експерт з електронного голосування.

Друга група аналітиків, очолювана засновником Національного інституту виборчого права Джоном Боніфазом і професором Алексом Хальдерманом також виступає за перерахунок голосів.

Видання відзначає, що перегляд голосування послідував через несподівану поразку Клінтон і після того, як розвідка США опублікувала звіти про вторгнення російських хакерів у регіональні виборчі комп'ютерні системи, і про злом поштових сервісів посадових осіб Демократичної партії перед виборами.

Клінтон мінімально програла в Пенсільванії і Вісконсіні, і ще може програти в Мічигані, де досі не оголошені остаточні результати голосування.

Нагадаємо, 7 жовтня Міністерство внутрішньої безпеки та Управління національної розвідки США звинуватили Росію в організації скоординованих кібератак з метою вплинути на виборчий процес в США.

У середині червня російські хакери зламали базу даних Демократичної партії США. Вони отримали доступ до бази даних, зібраної на кандидата на посаду президента США від Республіканської партії Дональда Трампа, а також змогли прочитати всі електронні листи і трафік чатів комітету. При цьому кіберзлочинці не отримали доступу до фінансової інформації або особистої інформації спонсорів партії.

За даними ЗМІ, також піддалися атакам комп'ютери і мережі інших американських політичних організацій, а також основних претендентів на пост президента США Хілларі Клінтон і Дональда Трампа.

У травні нинішнього року директор національної розвідки США Джеймс Клеппер попередив, що хакери, які працюють в інтересах іноземних держав, ведуть стеження за кандидатами на пост президента США.