У Румунії проігнорували референдум про заборону одностатевих шлюбів

08 жовтня 12:23

Близько 80% виборців проігнорували референдум.

 

В Румунії провалився референдум про заборону одностатевих шлюбів з-за низької явки виборців. У неділю, 7 жовтня, в голосуванні взяли участь лише близько 20% громадян, які мають право голосу, передає The Washington Post. Щоб референдум був визнаний таким, що відбувся, явка мала скласти щонайменше 30%.

Ініціатори референдуму пропонували закріпити в Конституції країни визначення шлюбу як союзу між чоловіком та жінкою. У поточній редакції Основного Закону шлюб визначається як подружжя. На думку правознавців, це спрощує процес узаконення одностатевих союзів, які в Румунії не легалізовані.

Одностатеві шлюби або цивільні партнерства узаконені у 22 з 28 країн Європейського Союзу. У Чехії з 2006 року діє інститут партнерства для одностатевих пар.

Конституційний суд Австрії визнав незаконною заборону одностатевим парам укладати шлюб і зобов'язав уряд зняти ці обмеження не пізніше 2019 року. З 2010 року в країні діє інститут громадянського партнерства для одностатевих пар.

У червні 2017 року Бундестаг проголосував за повну легалізацію одностатевих шлюбів у Німеччині і надання їм всіх прав, включно з усиновленням дітей.

У липні того ж року парламент Мальти проголосував за легалізацію одностатевих шлюбів. З офіційних документів виключили слова "чоловік" і "дружина", замінивши їх гендерно нейтральним поняттям "подружжя".

У грудні 2015 року парламент Греції легалізував одностатеві союзи, фактично прирівнявши їх до шлюбів.

У червні 2015 року Верховний суд США узаконив одностатеві шлюби на території всієї країни.

У жовтні 2014-го Естонія стала першою колишньою радянською республікою, легалізувала одностатеві шлюби.

Прихильники одностатевих шлюбів здобули перемогу на референдумах в Ірландії та Австралії.