У Росії показали новий підводний глайдер "Морська тінь"

11 лютого 05:50

Стверджується, що ця розробка створена у невійськових цілях - для дослідження океанського дна.

 

Військово-морський флот Росії може поповнитися підводними апаратами нового типу - так, у Санкт-Петербурзі продемонстрували прототип новітнього та нібито невійськового малошумного підводного безпілотного глайдера "Морська тінь"; офіційно заявлено, що новий апарат призначений виключно для вивчення морів і океанів, а також нафторозвідки. Відео випробувань апарату вийшло на російському пропагандистському телеканалі "Зірка".

Глайдер переміщається не за рахунок поворотних гвинтів, а за рахунок зміни плавучості - змінюючи центр тяжіння за допомогою баластних цистерн, він занурюється, або піднімається на поверхню. Зовні "Морська тінь" нагадує торпеду. Швидкістю, до речі, нова розробка Росії похвалитися не в змозі.

"Швидкість його до двох вузлів, але за рахунок низького енергоспоживання він може досить довго, до декількох місяців, перебувати на своїй позиції, пересуваючись по прямій або перебуваючи у якомусь районі", - заявив представник компанії-розробника.

При цьому кілька таких "Морських тіней" можуть об'єднуватися у зграю, що запускається та керується єдиним центром, роль якого може виконувати підводно-надводний дослідницький апарат "Тінь". У такій конфігурації апарат ідеально підходить на роль безшумного полустационарного розвідника. Втім, розробник все-таки запевняє у невійськовій спрямованості апарату - так, на "Тіні" не передбачено місця під озброєння або підвісну апаратуру.

Нагадаємо, раніше з'явилася інформація, що американські літаки протичовнової оборони отримали можливість виявляти раніше "невидимі" для них атомні підводні човни російського військово-морського флоту.

У грудні минулого року активність підводних човнів РФ у Середземному морі й Атлантичному океані була найвищою з часів "холодної війни", що викликало занепокоєння у країн-членів Альянсу. У зв'язку з цим у НАТО заявили про готовність створити командний штаб, який координуватиме роботу Альянсу в Атлантиці та логістику в Європі.

Нагадаємо, у липні 2015 року президент Росії Володимир Путін затвердив Морську доктрину Росії, розраховану на 20 років. Особливий акцент у ній зроблено на атлантичному й арктичному напрямках.