У РФ назвали попередню причину аварії Ан-148

13 лютого 16:04

Обледеніння датчиків могло призвести до аварії.

 

У Росії комісія Міждержавного авіаційного комітету (МАК) розповіла про перші результати розшифровки "чорних скриньок" Ан-148, який зазнав аварії 11 лютого в Підмосков'ї, повідомляють росЗМІ.

Згідно з цією інформацією, обігрів всіх трьох приймачів повного тиску (пристрої, які призначені для збору даних про атмосферний тиск) перебував у вимкненому стані.

"Попередній аналіз зареєстрованої інформації, а також аналіз аналогічних випадків, що мали місце в минулому, дозволяють припускати, що чинником розвитку особливої ситуації в польоті могли стати невірні дані про швидкість польоту на індикаторах пілотів, що в свою чергу, мабуть, було пов'язано з обмерзанням приймачів повного тиску при виключеному стані систем їх обігріву ", - повідомили в МАК.

Особлива ситуація в літаку, як розповіли в авіаційному комітеті, почала розвиватися приблизно через 2 хв 30 сек після зльоту. У цей момент літак перебував на висоті близько 1,3 тис. метрів і слідував зі швидкістю 465-470 км/ч.

Як повідомлялося раніше, 11 лютого в районі села Степанівське Раменського району Московської області після вильоту з аеропорту "Домодєво" розбився пасажирський літак Ан-148 "Саратовських авіаліній", який слідував за маршрутом "Москва-Орськ". На борту літака перебувала 71 людина: 65 пасажирів і шість членів екіпажу.

Більшість загиблих – жителі Оренбурзької області. За попередньою інформацією, серед пасажирів були двоє громадян іноземних держав, зокрема громадянин Швейцарії. За даними консульської служби, громадян України на борту літака не було.

Серед причин катастрофи називалися погані погодні умови, несправність у повітрі, людський фактор, теракт і зіткнення з гелікоптером "Пошти Росії". Однак інформація про зіткнення з гелікоптером не підтвердилася.

Пізніше в оперативному штабі повідомили про те, що внаслідок удару літака об землю здетонували баки з пальним.

Слідчий комітет РФ почав розслідування за статтею про порушення правил експлуатації повітряного транспорту.

Детальніше про катастрофу Ан-148 читайте в матеріалі DT.UA "Аварія Ан-148: що відомо про авіакатастрофу в Підмосков'ї."