У Білому домі побоюються розголошення звіту Мюллера щодо "Раша-гейту" – NBC

16 квiтня 14:35

Чиновники боятися розголошення того, що вони співпрацювали зі слідством і могли зашкодити шефу - президенту Трампу.

 

Деякі з більш ніж дюжини нинішніх і колишніх чиновників Білого дому, які співпрацювали зі слідством під час розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера російського втручання в американські вибори, стурбовані тим, що повна версія його звіту розкриє в них джерело шкідливої інформації про президента США Дональда Трампа, розповіли джерела NBC News.

Звіт Мюллера можуть опублікувати вже в цей четвер.

Деякі посадові особи та їхні адвокати просили у Міністерства юстиції прояснити, чи будуть відредаговані імена тих, хто співпрацював з командою Мюллера. Вони також цікавилися тим, чи публічний звіт складений таким чином, щоб було очевидно, хто поділився деякими подробицями про діяльність Трампа, яка могла стати перешкодою правосуддя.

Міністерство юстиції США відмовилося відповідати на ці запити адвокатів та їхніх клієнтів, зазначає телеканал.

24 березня генпрокурор США Вільям Бар спрямував Конгресу листа, у якому написав, що в ході розслідування російського втручання у вибори президента США в 2016 році команда спецпрокурора Роберта Мюллера не зібрала достатньої кількості беззаперечних доказів свідомої змови Дональда Трампа та його команди з росіянами. Також Мюллер не зміг довести, що Трамп перешкоджав розслідуванню.

Роберт Мюллер з 2017 року вів розслідування, яке було покликане з'ясувати, чи можна говорити про російське втручання до американських виборів у 2016 році. Серед іншого, перед ним стояло завдання з'ясувати, чи була змова між штабом Трампа та Росією, у зв'язку з чим Мюллер притягнув до відповідальності багатьох людей із близького кола президента Дональда Трампа. Колишнього главу виборчого штабу Трампа та політтехнолога засудженого екс-президента України Януковича Пола Манафорта засудили до 7,5 років тюремного ув'язнення. Крім президента-втікача Януковича, клієнтами Манафорта були Рінат Ахметов, Борис Колесніков, Андрій Клюєв і Сергій Тігіпко. На своїх українських клієнтах Пол Манафорт заробив 60 мільйонів доларів, а задекларував лише 14. Також різні звинувачення були висунуті ще 33 пов'язаним з штабом Дональда Трампа людям.