Туск назвав заборону Росії на польоти до Грузії необґрунтованою

12 липня 09:05

З 8 липня за розпорядженням Путіна заборонені прямі регулярні рейси між Росією і Грузією. Рішення може нашкодити туристичній галузі Грузії - країну щорічно відвідують більше 1 мільйона російських туристів.

 

Президент Європейської ради Дональд Туск вважає рішення Росії про заборону польотів в Грузію необґрунтованим та непропорційним. Про це він сказав у четвер під час конференції, присвяченій десятиріччю програми "Східне партнерство".

Туск також підкреслив, що Євросоюз готовий підтримати Грузію у протистоянні поточним викликам.

"ЄС солідарний з Грузією і зберігає повну прихильність вашому суверенітету і територіальній цілісності", - заявив Туск.

Georgia is an important partner and friend of the EU. We discussed how to further develop the strong EU-Georgia relations.
My statement after meeting @Zourabichvili_S https://t.co/RTsYwNgFDC pic.twitter.com/h8dhaWig50

- Donald Tusk (@eucopresident) 11 липня 2019 р.

Відносини Тбілісі й Москви загострилися в червні після візиту до Грузії російської делегації на чолі з депутатом Держдуми, який на сесії Міжпарламентської асамблеї православ'я зайняв крісло спікера грузинського парламенту і звернувся до учасників заходу російською. Член КПРФ Гаврилов публічно підтримує "уряди" Абхазії і Південної Осетії – окупованих Росією територій Грузії.

Тисячі людей вийшли на вулиці Тбілісі, де сталися жорсткі сутички протестувальників і поліції, яка застосувала сльозогінний газ і гумові кулі для розгону натовпу. Сотні людей постраждали.

Туск додав, що відносини Євросоюзу з Грузією, яка прагне вступити до ЄС і НАТО, будуються на спільних цінностях.

Президент РФ Володимир Путін в червні своїм указом ввів тимчасову заборону на пасажирське авіасполучення з Грузією, посилаючись на "ризики для громадян Росії після нещодавніх подій". Рішення може нашкодити туристичній галузі Грузії - країну щорічно відвідують більше 1 мільйона російських туристів.

Нагадаємо, російські війська вдерлися у Грузію 8 серпня 2008 року. Кремль виправдовував свої дії "агресією" урядових військ проти маріонеткового уряду так званої "Республіки Південна Осетія". Кремль відправив до Грузії танкові бригади, російська авіація бомбила грузинські міста, об'єкти цивільної і військової інфраструктури.

Військові дії вийшли за межі Цхінвальського регіону, охопили Абхазію й інші райони Грузії. Окупація супроводжувався етнічними чистками грузинського населення в Південній Осетії, яке становило близько третини населення регіону.

12 серпня за посередництва міжнародних організацій і США Грузія й Росія підписали угоду про припинення вогню. Росія зобов'язалася вивести війська з території Грузії до 1 жовтня 2008 року. Проте російські війська продовжили просування вглиб грузинської території, а 26 серпня Кремль визнав "незалежність" Абхазії і Південної Осетії. Росія досі не вивела свої війська з території Грузії.