Туреччина планує розвідку нафтогазових родовищ у водах Кіпру — МЗС

21 лютого 14:05

Анкара вважає, що ніким непризнаный "Північний Кіпр" дозволив лише Туреччині вести геологорозвідку.

 

Міністр закордонних справ Мевлют Чавушоглу заявив про те, що два турецьких бурові судна найближчим часом приступлять до розвідки нафтогазових родовищ у територіальних водах Кіпру. За його словами, таким чином країна показує, що розвідка в даному районі "може вестися лише з відома Туреччини".

"Це повинні чітко усвідомити для себе і зарубіжні нафтогазові компанії. Туреччина не допустить дій, що йдуть врозріз з її інтересами у Середземному морі", - цитує Чавушоглу AA.

Після виявлення на південний схід від Кіпру великого газового родовища, влада країни почали бурити шельф восени 2011 року. Туреччина вимагала припинити геологорозвідку, вважаючи, що тільки у Анкари є право на розробку родовищ з дозволу "влади" Турецької республіки Північного Кіпру, яку не визнає жодна країна у світі, крім самої Туреччини. Анкара також пригрозила Кіпру, що направить бойові кораблі для супроводження своїх геологорозвідувальних судів.

Рік тому кораблі ВМС Туреччини блокували бурову платформу італійської компанії ENI біля берегів Кіпру. За договором з кіпрською владою, вона повинна була вивчити газові родовища в ділянці виключної економічної зони.

Довідка ZN.UA
Після турецького вторгнення на Кіпр в 1974 році острів розділений на три частини: 60% території острова контролюється владою Республіки Кіпр (населеній в основному етнічними греками), 38% - Турецькою Республікою Північного Кіпру (населеній в основному етнічними турками), 2% - Британськими збройними силами. Незалежність Північного Кіпру визнала тільки Туреччина.