Туреччина не справляється з потоками біженців — експерт

14 вересня 15:54

На сьогоднішній день офіційна Анкара витратила з державного бюджету вже понад 40 млрд дол. на утримання 4,3 млн біженців (з них 3,5 млн - сирійці).

 

Прямі наслідки чергової воєнної операції "стратегічного партнера" у північній Сирії - зміцнення позицій ворожого режиму Асада, дуже небажана зміна демографічної ситуації в регіоні й сотні тисяч переміщених осіб, готових у будь-який момент поповнити лави й без того численної армії сирійських, іракських та афганських біженців у Туреччині. А заодно, як додатковий бонус, - і новий виток напруження у відносинах Анкари з Брюсселем і Вашингтоном.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Євгенія Габер, заступник директора Дипломатичної академії України ім. Г. Удовенка. За її словами, турецьке керівництво вже попереджало, що цього разу воно не спроможне самостійно впоратися з гуманітарною кризою, без "логістичної та фінансової підтримки" міжнародного співтовариства.

"Ердоган навіть пообіцяв відкрити кордони в разі, якщо Європа так і не виконає своїх обіцянок розділити фінансовий тягар і політичну відповідальність за врегулювання ситуації в Сирії, - зазначає експерт. - За даними з турецьких джерел, на сьогодні офіційна Анкара витратила з державного бюджету вже понад 40 млрд дол. на утримання 4,3 млн біженців (з них 3,5 млн - сирійці). Завелика сума навіть для перших економік світу. І все це - на тлі помітного скорочення темпів економічного зростання в Туреччині, девальвації національної валюти за минулий рік майже у 2,5 разу та наростання соціяльних проблем у південно-східних провінціях країни, де арабське населення вже давно переважає".

Детальніше про проблеми Туреччини читайте у статті Євгенії Габер "Великий турецький пасьянс" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".