Трамп заявив, що міг припинити розслідування Мюллера в будь-який момент

19 квiтня 03:30

Президент вказав, що міг скористатися своєю президентської можливістю і "припинити полювання на відьом", але не став цього робити.

 

Розпочате спеціальним прокурором Робертом Мюллером розслідування щодо втручання Росії у вибори президента США у 2016 році можна було припинити в будь-який момент, звільнивши самих слідчих, Мюллера і всіх ініціаторів початку слідства, заявив президента США Дональд Трамп у своєму Twitter.

"Я мав право припинити полювання на відьом, якби захотів. Я міг би звільнити всіх, включно з Мюллерлом, якщо б захотів. Я вирішив не робити цього. Я мав право користуватися прерогативою президента. Я цього не зробив!" – написав Трамп.

Твіт став одним з небагатьох коментарів президента після публікації доповіді Мюллера.

Читайте також: У Білому домі побоюються розголошення звіту Мюллера щодо "Раша-гейту" – NBC

18 квітня Генеральний прокурор США Вільям Барр опублікував відредагований звіт спеціального прокурора США Роберта Мюллера щодо російського втручання в американські вибори 2016 року і змові кампанії Трампа з Росією. Редакція ZN.UA опублікувала витяги з 450-сторінкового звіту, який оприлюднено на сайті Міністерства юстиції Сполучених Штатів.

24 березня генпрокурор США Вільям Бар спрямував Конгресу листа, у якому написав, що в ході розслідування російського втручання у вибори президента США в 2016 році команда спецпрокурора Роберта Мюллера не зібрала достатньої кількості беззаперечних доказів свідомої змови Дональда Трампа та його команди з росіянами. Також Мюллер не зміг довести, що Трамп перешкоджав розслідуванню.

Роберт Мюллер з 2017 року вів розслідування, яке було покликане з'ясувати, чи можна говорити про російське втручання до американських виборів у 2016 році. Серед іншого, перед ним стояло завдання з'ясувати, чи була змова між штабом Трампа та Росією, у зв'язку з чим Мюллер притягнув до відповідальності багатьох людей із близького кола президента Дональда Трампа. Колишнього главу виборчого штабу Трампа та політтехнолога засудженого екс-президента України Януковича Пола Манафорта засудили до 7,5 років тюремного ув'язнення. Крім президента-втікача Януковича, клієнтами Манафорта були Рінат Ахметов, Борис Колесніков, Андрій Клюєв і Сергій Тігіпко. На своїх українських клієнтах Пол Манафорт заробив 60 мільйонів доларів, а задекларував лише 14. Також різні звинувачення були висунуті ще 33 пов'язаним з штабом Дональда Трампа людям.